Zöldségnövény palántanevelési tanfolyamot hirdet a MATE
A zöldségek szinte minden házikertben megtalálhatók, ezért a jó minőségű, egészséges palánta előállítása olyan tudást jelent, amelyet széleskörben lehet hasznosítani. Ennek elősegítése érdekében hirdet gyakorlatközpontú zöldségnövény palántanevelési tanfolyamot a MATE Kertészettudományi Intézete. A kétnapos tanfolyamot március 17-én pénteken és március 18-án szombaton tartják a soroksári telephelyen.
Az ébredező tavasz nemcsak a professzionális, hanem a hobbi kertészek egyik kedvenc időszaka is. Ilyenkor ugyanis az egyik legfontosabb feladat a palántáról szaporított növények nevelése és a későbbi kiültetésre történő előkészítése.
A MATE Kertészettudományi Intézetének Zöldség- és Gombatermesztési Tanszéke több évtizedes elméleti és gyakorlati tudást halmozott fel az ilyenkor elvégzendő feladatokról és a palántázható növények egészen széles skálájáról, így például a paprikáról, paradicsomról, uborkáról, padlizsánról, valamint a tök- és dinnyefélékről is. A kétnapos, gyakorlati képzési programot erre a széles tudásanyagra építve dolgozták ki, kimondottan a palántanevelés témája köré építve.
A szakértők iránymutatása alapján a tanfolyam résztvevői modern palántanevelő berendezés segítségével sajátíthatják el a zöldségpalánta előállításának folyamatát, a magvetéstől egészen a kiültetésig.
A kezdő és haladó kertészek számára egyaránt meghirdetett tanfolyam során szó lesz a palánták környezeti igényeiről, a szaporítóanyaggal (vetőmaggal) kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról, valamint a palántaneveléshez szükséges eszközökről és műszaki berendezésekről is. A gyakorlati oktatás során a magvetés, tűzdelés, tápanyagutánpótlás és a kiültetésre való felkészítés is sorra kerül.
Az elmúlt évtizedben a kertészeti termesztés gyakorlatában általánossá vált a lágyszárú zöldségnövények oltása, amelynek technikáját és módozatait szintén megtanítják a szakértők.
Az oktatás helyszíne a MATE soroksári telephelye, ahol a gyakorlati képzésben kiemelt szerepet játszik a zöldségfélék szaporítása. Az intézet szakértői a tavalyi esztendőben közel 40.000 palántát állítottak elő a területen, amely abszolút garanciát jelent a naprakész ismeretek átadását illetően.
További információk és jelentkezés az intézet honlapján.
Felnőttképzési engedélyszám: E-000293/2014
Nyilvántartási szám: B/2020/003047