Létezik szerelem első hallásra?
Közös hanggal és ősbemutatóval zárja zeneakadémiai évadát a Danubia Zenekar
Elköteleződni valaki/valami mellett sosem egyszerű, főleg akkor, ha ismeretlenül, mindenféle korábbi tapasztalat nélkül kellene meghozni a hosszú távra szóló döntést. Nincs ez másképp egy több koncertre szóló bérlet vásárlása előtt sem, ezért a Danubia Zenekar április 27-én megmutatja az érdeklődőknek, miért is érdemes vele első, második, harmadik, sokadik randira menni.
Mi egy jó első találkozás titka? Különleges helyszín, egyedi program, kíváncsiság a másik iránt, és saját magunk sokszínűségének bemutatása. Ez mind adott lesz április 27-én este, hiszen mi lehetne például méltóbb helyszín a szimfonikus zene jobb megismerésére, mint a Zeneakadémia lélegzetelállító nagyterme. A program is megismételhetetlennek ígérkezik: felvillantva a klasszikus zene különböző korszakait és műfajait, igazi időutazás lesz, amely a 19. század elejéről indul, és egyenesen napjainkig repíti a hallgatókat.
A Danubia Zenekar idei szezonja Beethovennel kezdődött, és most, a szezonzáró koncerthez érve vele is zárul, Eroicája most mindannyiunk hősi küzdelmének szimbóluma lehet. Beethoven egyik félénk csodálója, Schubert kevéssé játszott III. szimfóniája is felcsendül majd, amellyel érdemes sokaknak megismerkedni.
A 21. század zenéjét Bella Máté zeneszerző új művén keresztül ismerhetik meg a koncertre jegyet váltó érdeklődők. A kifejezetten a Danubia Zenekar felkérésére írt About Time ősbemutatója méltó módon csatlakozik a nagy elődök muzsikájához, jelezve, hogy a klasszikus zene él, és minden korszakban élményt nyújt.
Magyarország egyik vezető szimfonikus zenekara azt is bebizonyítja majd ezen az estén, hogy nemcsak a műfaji kísérletezésben, a nagy klasszikus és kortárs szerzők műveinek előadásában van otthon, de ifjúsági és szociális projektjei nyomán az egyik legkarakteresebb művészeti együttessé vált az elmúlt években. Az április 27-i évadzáró koncerten – az elmúlt év hagyományát követve – a Danubia Zenekar és a Máltai Szimfónia program Közös hang projektje is bemutatkozik: ez alkalommal a legfiatalabb, 8–10 éves, hangszeren tanuló mentoráltak állnak színpadra a profi zenészekkel, megmutatva a zene fejlesztő, felemelő erejét.
Ha esetleg valaki jobban fel szeretne készülni az első zenei randira, Eckhardt Gábor zongoraművész, zenepedagógus segítségével erre is lehetőség nyílik a koncert előtt.
A randevú végéhez közeledve aztán minden résztvevő eldöntheti, lát-e esélyt a folytatásra, és megvásárolhatja a 2023/2024-es évadra szóló 4 vagy 8 koncertre szóló bérletét is – attól függően, mennyire áll készen egy komoly kapcsolatra.
Jegyek és információk az április 27-ei előadásról:
Bérletek: https://utazenehez.hu/jegyek-berletek