Rezsicsökkentés 10 évre, 3 nap alatt

Már Magyarországon is elérhető az épületek energiahatékonyságának növelését garantáló nanotechnológiás hőszigetelő megoldás

Az építőiparban egyre inkább előtérbe kerülnek azok a megoldások, amelyek egyben teremtik meg a fenntarthatóságot, gazdaságot és egyensúlyt. A német szakhatóság, TÜV által bevizsgált, nanotechnológiás eljárás alternatív megoldásként, gyors és esztétikus megvalósítást kínál azok számára is, akik a hagyományos hőszigetelés helyett, utólagosan szeretnék csökkenteni az otthonuk vagy munkahelyük hűtési és fűtési energiafelhasználását.

Amikor az épületek hőszigeteléséről van szó, a szakemberek és tulajdonosok gyakran szembesülnek a hagyományos hőszigetelési módszerekkel járó kihívásokkal. A hónapokig elhúzódó munkafolyamat és állványozás drága, nem beszélve a 10-20 cm-es szigetelés miatt szükséges váló nyílászárócseréről vagy komplex renoválásról, ami tovább növeli a beruházási költséget. Az utólagosan is alkalmas, festékszerűen felhordható nanotechnológiás módszer épp az ilyen helyzetekben kínál kényelmes és költséghatékony megoldást, minimálisra csökkentve az épület szerkezetében bekövetkező változást és a munka időigényét.

„A hagyományos szigetelési megoldások minimum heteket vesznek igénybe, továbbá megváltoztatják az épület külső megjelenését. Ezzel szemben a folyékony halmazállapotú, sugárzó hő elleni védelmet nyújtó anyag, magasnyomású gépekkel való felhordása, két alpinistával plusz egy szakemberrel néhány nap alatt elvégezhető. Ez nemcsak időt takarít meg, hanem a hagyományos módszerekhez képest gazdaságosabb is, mivel kevesebb anyagot és munkaerőt igénye” – avat be Windt Gábor, a WINDT TECHNOLOGIES LTD . ügyvezető igazgatója.

Magasabb komfort és olcsó rezsi egyetlen lépésben

Ez az űrkutatásban és a hadatban már 40-50 éve sikeresen alkalmazott költséghatékony és környezetbarát módszer javíthatja az otthonaink energiamegtakarítását és komfortját. További előnye, hogy egy lépésben garantálja az energiahatékonyság növelését és az épület esztétikai megújítását. Szinte bármilyen színre keverhető, a felület előkészítése után gyorsan és hatékonyan felvihető. Az időjárás-álló legjobb maradextrém körülmények között is minimum 10 évig a felületen.

„Az alapos felület előkészítés elengedhetetlen a nanotechnológiai szigetelés sikeréhez. Fontos, hogy a felhordás előtt a meglévő vakolat stabil legyen és ne omladozzon, mivel ez biztosítja a felvitt réteg tartósságát. A GWR technológia univerzálisan alkalmazható a különböző felületeken, mint például tégla, beton, gipszkarton, műgyanta, műanyag, fa vagy fém, így széleskörűen használható a különböző épülettipusoknál. Ez a sokoldalúság teszi lehetővé, hogy szinte bármilyen épület esetében energiamegtakarítá st érhetünk el”, mutatott rá a szakértő.

Viszlát hőhíd, hello páraáteresztés!

A páraáteresztő képesség és hőhídmentes kialakítás kulcsfontosságú tényező a modern épületek komfortjának megőrzése szempontjából. A GWR egy világviszonylatban is egyedülálló eljárás, ami kiküszöböli a hagyományos hőszigetelési problémákat. Úgy teszi energiahatabbá az épületet, hogy növelje a felületek hőverő képességét, biztosítva a megfelelő szellőzést a falakon keresztül, megakadályozva a salétromosodást és a penészedést.

„A hagyományos hőszigetelési eljárások esetében az új műanyag ablakok szakszerű beépítése után szoktak jelentkezni a páralecsapódásból eredő problémák, mert a lakás szinte dunsztba kerül. A GWR technológiával a hőhídmentesség és a páráteresztő képesség egyszerre valósul meg, ami az épületek és a benne élők hosszú távú egészségét és kényelmét szolgálja. A hőveszteség jelentősen csökken, a páráteresztő tulajdonság pedig biztosítja az épületek »légzését«, megelőzve a nedvességproblémákból eredő állagromlást és esztétikai problémákat” –hangsúlyozta a nanotechnológiás eljárás előnyeit Windt Gábor.

Hatékony hővédelem és energiamegtakarítás az ipari létesítményekben is

A sokoldalú és világviszonylatban egyedülálló technológia az épületek falainak külső, illetve belső vagy akár mindkét oldalára felvihető, továbbá a hőtároló és forró vizet tároló, illetve az áramoltató berendezésekre, illetve csövekre vagy ipari épületekre és konténerekre fújva is eredményesen alkalmazható. A speciális tulajdonságok különösen azok számára érdemes megfontolni ezt a lehetőséget, akiknek kell és pénzt szeretnének megtakarítani, fenntartható módon gondoskodni az ingatlanuk hőszigeteléséről.

„Az általunk képviselt nanotechnológiai eljárás felhasználása a majdhogynem korlátlan, ami nemcsak a háztulajdonosoknak nagy előnyt, hanem az olyan vállalatok számára is, akik a csarnokaik, üzemi területeik, raktárépületeik és hőtároló berendezéseik energiahatékonyságát szeretnék növelni, gazdaságosan és gyorsan. Quatarban például több a FIFA stadion teljes területét szigetelték ezzel, Magyarországon panel és téglaház szigetelését kivitelezték már. Úgy a leghatékonyabb, ha két réteget fújunk, egyet kint és egyet bent, mert akkor a falazat mindkét oldalról védve lesz. Télen a meleget, nyáron pedig hűvöset fog visszasugározni a belső térbe, először a külső hideget vagy meleget kívülről visszatükrözi, ezzel jelentős energia- és költségmegtakarítást biztosít a tulajdonosok számára” , tette hozzá a WINDT TECHNOLOGIES LTD. ügyvezető igazgatója.