Négy új edző, három új címer – indul a honi labdakergetés
A címvédő Ferencváros és az élvonalba visszajutott MTK Budapest örökrangadójával rajtol pénteken a labdarúgó OTP Bank Liga 2020/21-es szezonja.
A legesélyesebbnek a mostani kiírásban is a zöld-fehérek tűnnek, akik az előző idényben történetük 31. bajnoki elsőségét harcolták ki. Nagy kérdés ugyanakkor, hogy a Ferencváros meddig jut a nemzetközi kupaporondon: jelenleg a Bajnokok Ligája-selejtező első körére készül, amelyben a svéd Djurgarden együttesét fogadja jövő szerdán. Az előző szezonban az FTC az Európa-liga csoportkörébe jutott, s akkor helytállt mindkét fronton, a nemzetközi szereplése ellenére kiegyensúlyozottan teljesített az NB I-ben is.
A kettős terhelés ezúttal nemcsak a Ferencvárost „fenyegeti”, mivel a koronavírus-járvány miatt megcsúszott a nemzetközi kupaporond rajtja, így az előző idényben ezüstérmes MOL Fehérvár FC és a bronzérmes Puskás Akadémia FC, valamint a kupagyőztes Budapest Honvéd az Európa-ligában harcolhat a magyar bajnokság mellett.
A nyitókör legérdekesebb összecsapása az örökrangadó lesz, a két patinás fővárosi gárda 216. alkalommal találkozik egymással az élvonalban. A zöld-fehérek 89-szer, a kék-fehérek 78-szor győztek 48 döntetlen mellett. Az elmúlt időszakban az FTC volt eredményesebb, ugyanis a legutóbbi négy örökrangadót megnyerte, az MTK lassan négy éve nem győzte le riválisát.
Az FTC kihívói közül a Fehérvár a Zalaegerszeg vendége lesz, amely az előző idényt nagyszerűen fejezte be, de számos kulcsjátékosát, valamint vezetőedzőjét, az éppen a székesfehérváriakhoz szerződött Márton Gábort elveszítette. A válogatott és válogatott kerettag futballistákkal erősített Budapest Honvéd a Puskás Akadémiához látogat, az előző idény meglepetéscsapataként negyedik Mezőkövesd pedig a Diósgyőr vendégeként lép pályára.
A forduló hétfőn zárul, amikor az újonc Budafoki MTE a Kisvárdát fogadja.
A 12 élvonalbeli együttesből négy – a Fehérvár, a Honvéd, a Kisvárda és a ZTE – kezdi az új idényt új edzővel, de három csapat címert is váltott: a kispestiek visszatértek a 90-es években használt jelképhez, a Kisvárda újat alkotott, míg az Újpest jelenleg a régi és az új „összecsúsztatott” változatát használja.