Mindenki kihívást talál magának az új edzéstípussal
Emeli a pulzust, erősít és kalóriát is éget egyben a Magyarországra most betört ViPR eszköz. Az új edzésforma a teljes testet átmozgatja, így növeli a fittséget, a mobilitást és az állóképességet is.
Az edzőtermekben a legtöbb gyakorlat nem a mindennapi teendőinkre készít fel, hiszen a hétköznapikban nem léteznek izolált gyakorlatok. Tárgyakat emelünk fel, egyik helyről a másikra húzunk át dolgokat, elfordulunk, hogy elérjünk valamit, ezért a testünknek meg kell tanulnia megfelelő sorrendben bekapcsolnia az izmokat.
Ebben segít a hazánkban még újdonságnak számító ViPR eszközt, amit Michel Dalcourt talált fel. A férfit a mezőgazdaságban dolgozó fiatalok inspirálták, akik a munkájuk során erősebbé váltak, mint hasonló korú „csak” sportoló társaik. Szeretett volna olyasvalamit megalkotni, amely segíti az edzések hatékonyságát.
Bicskei Izabella, az Idol Studio vezetője és edzője elmondta, a négytől tizenkét kilogrammig különböző súlyokban létező ViPR egy mozaikszó, amit a vitalitás (Vitality), a teljesítmény (Performance) és az újrakondicionálás (Recondicioning) szavakat egyesíti.
„A gyakorlatok eredményessége annak köszönhető, hogy az edzésforma a teljes testet egy egységként kezeli, az összekapcsolt mozgások pedig súllyal nehezítve még effektívebbek” – fogalmazott a szakember, aki az egyik meghatározó használója az eszköznek.
A ViPR egyik legnagyobb előnye, hogy minden fittségi szinten lehet benne kihívást találni, mozgásanyaga pedig határtalan: kifejlesztettek cipelő, toló, húzó, emelő, dobó, forgató és gurító gyakorlatokat is.
Bicskei Izabella kiemelte, az edzőtermekben és a szabadban egyaránt használható eszköz beilleszthető az edzés bármely részébe, tehát bemelegítésnél, fő résznél és az edzés levezetésénél hatékonyan alkalmazható. Fokozható vele a mobilitás, az ügyesség, fejleszthető az egyensúlyérzék, a koordináció és növelhető az erő, a stabilitás és a teljesítőképesség is.