Könyvbemutató a Múzeumkertben
A könyvről Fisli Éva muzeológus, szerkesztő és Berényi Marianna, a múzeum kommunikációs és közművelődési vezetője beszélget. Kérünk minden érdeklődőt, hogy regisztráljon itt, és hozzon magával egy plédet, hogy a távolságot megtartva, kényelmesen vehessen részt az eseményen! Esőnap egy hét múlva!
Hogyan, milyen elvek szerint épül fel, majd gyarapodik egy történeti fényképgyűjtemény? Mit jelent, hogy az analóg fényképek nemcsak képi tartalmak hordozói, hanem tárgyak is? Mire tanít egy fotóarchívum testközelből? A fénykép vajon elválasztható-e a tértől, időtől és attól a társadalmi környezettől, amelyben keletkezett vagy kimondhatjuk: a fényképek története egyúttal használatuk története? Milyen forrásokkal dolgozunk? Mihez kezd, és mihez kezdhet még egy történész a fényképekkel?
A gazdagon illusztrált, magyar és angol nyelvű kötet írásaiban a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtárának történész-muzeológusai – többek közt – e kérdésekre keresik a választ egy-egy konkrét példán keresztül.
Szerkesztő: Fisli Éva
Szerzők: Baji Etelka, Bognár Katalin, Fisli Éva, Jalsovszky Katalin, Kiscsatári Marianna, Lengyel Beatrix, Stemlerné Balog Ilona, Tomsics Emőke
Kiadó: Magyar Nemzeti Múzeum
Év: 2020
ISBN 978-615-5978-13-5
Terjedelem: 232 oldal
További információ az MNM honlapján található.