Bemutatkozik az Eaton easyE4 vezérlőrelé
Új verzió a nagyobb teljesítmény és megbízhatóság érdekében
Új, jelentősen továbbfejlesztett easyE4 vezérlőreléket vezet be az Eaton, az energiagazdálkodás globális vezető vállalata. A frissítés célja, hogy kiszélesítse a lehetséges alkalmazások körét és megfeleljen a növekvő kiberbiztonsági követelményeknek.
Az előző verzióhoz képest továbbfejlesztett Eaton új easyE4 vezérlőreléi lényegesen gyorsabb Ethernet-kommunikációt, bővített memóriát és titkosított adatátvitelt tartalmaznak, így a szabályozási és vezérlési feladatok végrehajtása még biztonságosabbá és felhasználóbarátabbá válik. Ezenkívül az új vezérlő több memóriát és integrált Ethernet Media Access Controlt (MAC) kínál a különálló vezérlő helyett. Ez még erősebbé teszi az easyE4-et, és megalapozza a közeljövőben tervezett további funkcionális bővítéseket.
A frissítéssel az Eaton egy új tanúsítványt is bemutat az easyE4 webszerver és a böngésző közötti biztonságos kapcsolatokhoz, valamint a program átviteléhez használt easyProtocol új verzióját (V2). Az SSL/TLS titkosított kommunikációnak köszönhetően az adatok biztonságosan továbbíthatók anélkül, hogy illetéktelen személyek elolvasnák azokat. Ugyanakkor a programmemória több mint háromszorosára 128 kB-ra nőtt. Ez bonyolultabb kliensprogramok támogatásához járul hozzá, miközben leegyszerűsíti a népszerű felhasználói funkcióblokkok (UF) használatát. Ezenkívül a funkciófrissítésnek köszönhetően a felhasználói funkcióblokkok (UF) mostantól egy archív mappán keresztül érhetőek el, ezért más projektekben is könnyen felhasználhatók költséges export/import műveletek nélkül. A bennük zajló események alapos elemzéséhez a felhasználói funkcióblokkok (UF) már szimulációban is megnyithatók, hogy megtekintsék állapotukat.
További újítása az adatnaplózó és a naplófájlok olvasásának fejlesztése. A mért értékek kiértékeléséhez már nem szükséges leállítani a programot: ez megtehető úgynevezett „futott” állapotban is, azaz folyamatos működés közben. Míg korábban az adatrögzítőhöz csak közvetlenül a megfelelő vezérlőrelén lehetett hozzáférni, mostantól az adatok az integrált webszerveren – így a vállalati hálózaton – keresztül is kényelmesen kiolvashatók, easySoft licenc nélkül is. A modularitás az easyE4 egyik nagy előnye, az easySoft opcionális bővítőmoduljainak támogatása ugyanis tovább fejlődött.
„A megbízható és sokoldalú, új easyE4 vezérlőrelék kifejezetten a különböző alkalmazások igényeire, rugalmas és egyszerű megvalósítására készültek. Amellett, hogy könnyen használhatók, az easyE4 készülékek programozása is egyszerű, ezért különösen alkalmasak gépgyártási vagy épületautomatizálási alkalmazásokhoz” – magyarázta Farkas Gábor, az Eaton magyarországi termékmenedzsere.
Az újításról Farkas Gábor, az Eaton termékmenedzsere ingyenes online előadást tart 2023. június 7-én 10:00 órakor, ahol még többet megtudhat az easyE4-ről.
Az eseményre az alábbi linken lehet regisztrálni: Eaton online előadás,
További információ az easyE4-ről itt érhető el.