Autista fiatalok rajzai a Papp László Budapest Sportarénában
Arany János születésének 200. évfordulójára Született Pesty-Nagy Katalin szívéből és tollából, and Derzsi György lelkéből a Vörös Rébék című musical-ballada. A darabot 2018 november 5-én mutatják lehet Budapesten, a Papp László Sportarénában Homonnay Zsolt, Pásztor Ádám, Kecskés Tímea, Turek Miklós és Bucsi Annamária főszereplésével. A látványvilág főszereplői azonban igazán Különleges emberek, a Tatai Szent Gellért Autista Lakóotthon lakói.
A vetítésben látható grafikai elemeket Palástiné Viczena Katalin vezetésével spektrumzavaros fiatalok készítették, Így EZ egy darab egy Gazdag képi világ segítségével ad lehetőséget AZ Érzelmi gazdagság bemutatására.
„Az alkotás folyamata Arany sorai, a valóság és az AZ autizmus világa közötti sajátos utazás volt számunkra. Ismertem valamennyi fiatal motívumkészletét és a foglalkozások közbeni érzéseiket is láthattam. Tudni, ismerni, ráhangolódni ezekre a pillanatokra, and a megfelelő irodafelszerelés biztosítása volt Csak a dolgom. Biztonságot nyújtani egy ember SZÁMÁRA az Alkotás folyamatában, elfogadni a nehézkesen induló vonalak kuszaságát Vagy EPP egy precízen, pontosan ismétlődő falevelek csodás rendjét, ennyi a lényeg. Tetten Erni AZT egy belső, múlandó pillanatot, AMI egy papírra varázsol Valami egyedit”- Mondta Palástiné Viczena Katalin.
A Vörös Rébék, Arany János balladái késői Kožul a legeredetibb. Egy zenei Ballada, szerkezetében van Arany nagyszerü Verset Vészi alapul, s Bár Nem akarja a titokzatosságát, töredezettségét megtagadni, Mégis szolgál egyfajta történeti magyarázattal, s olyan kérdéseket állatorvos Fel, amelyekre Minden nap Keressük egy választ, az élet, AZ erkölcs, a felelősség és a változás eredendő kétségeit feszegetve.
A darab rajzainak készítését Folyamatos, Speciális, egyénre szabott Fejlesztések előzték meg. Az autizmus spektrum kifejezés értelmezésekor a hangsúly AZ egyedi, egyéni szerint csak egy fiatalra jellemző Tulajdonságok Alapos ismeretére Kell, Hogy kerüljön. A rajzok, alkotások megszületésekor az EZ volt a kiinduló pont.
„Tudni, Hogy a részletek Tamásnak többet jelentenek, menta Maga AZ egész. Segíteni Mónikának könyöke támasztásával, Hogy a madarak szárnyra kaphassanak. Együtt gondolkodni, Hogy egy Rébék formája, jelképezze AZ Embert és a Szárnyaló lelket is, nos Valahogy Így készültek EZEK a rajzok .Támaszkodni tudtam egy fiatalok Saját élményeire, egy házra, where élnek, egy templomra, where IMAT mondanak. am egy kezdetekről SEM Szabad megfeledkezni, Mert egy történet Ott kezdődött, Hogy kaptunk egy lehetőséget, voltos Akik elhitték, Hogy képesek autizmussal Együtt élő fiatalok jelentése élményt nyújtani a nézők SZÁMÁRA”- Tette hozzá Palástiné Viczena Katalin.