Állítólag könyörögnek a tataiak az Avalon szállodájának megvalósításáért…
Pozitív visszajelzések az Avalon új, tatai szállodakoncepciójára
Az Avalon Center november 8-án mutatta be a tatai Öreg-tó partjára tervezett szálloda legújabb koncepcióját, melyet a korábbi lakossági, szakmai és hatósági visszajelzések alapján készítettek el. A modern, kiemelt zöldfelület-arányú, merőben új formavilágú tervekre az elmúlt 3 hétben többezer pozitív, támogató visszajelzés érkezett, így a látványtervek véglegesnek tekinthetők.
Az Avalon először a tatai lakosságnak mutatta be az új terveket: a fejlesztő cég ügyvezetőjének levelét csatolva minden háztartásba kiküldte a látványfotókat, amelyeket a projekt hivatalos facebook oldalán is megosztott. Egy hét alatt 80.000 emberhez jutott el az új terv, és a nagy érdeklődést jól jelzi, hogy 20.000, szinte kivétel nélkül pozitív és támogató visszajelzés is érkezett. Ennek a megerősítésnek a hatására az Avalon mind építészeti stílusában, mind a zöldfelület-arány tekintetében a koncepciót véglegesnek tekinti, és a tervek szerint csak akkor változtat rajtuk, ha szakmai, hatósági javaslatok kérik ezt.
A szálloda tervezésekor figyelembe vették a táj adottságának környezetvédelmi és madártani szempontjait, illetve a természetes és az épített környezetbe való illeszthetőséget. A tervezők a lakossági és hatósági visszajelzések figyelembevételével 20 százalékkal csökkentették a szálloda „tömegét”, az épület egy emelettel és 25 szobával kisebb lett, sőt jobbra is tolódott.
A koncepcióban a legkorszerűbb és a leginnovatívabb megoldások szerepelnek így például az épületgépészeti megoldások között geotermikus hűtés-fűtés, felület hőleadók, illetve megújuló energia hasznosítás. Az épület rendszere okosház lesz, ezért a vezérlése könnyen megoldható a szakavatott személyzet számára.
A fejlesztő számára – a nyitott hotel koncepciója jegyében – további szempont volt a tervezés folyamata során, hogy különböző szolgáltatásokat, így a vendéglátó egységeket és a wellnesst a tataiak külsős vendégként használhassák.
Az épület létrehozásánál nagy figyelmet fordított a tervező a környezet tanulmányozására és a meglévő értékek megőrzésére. Mind a telken, mind az épületen hangsúlyos zöld, kizárólag élő növényzetből álló kertészeti elemek jelennek meg. A zöld építészeti koncepció látványos eleme a szállóépület tetején található kilátó, amely egy parkosított, mindenki által látogatható madármegfigyelő terasz lesz. Nagyon fontos, hogy a vadludak vonulási irányába került a wellness, melynek a teteje teljesen zöld növényekkel fedett, tehát madártávlatból szinte semmi nem látszódik az épületből.
A fejlesztő változatlanul fontosnak tartja a tó körbejárhatóságát, a természetes környezet, illetve a fák megóvását, és visszautasít minden olyan téves információt, amely a tó önkényes átnevezéséről és kiemelt környezetvédelmi övezetben történő útépítésről szól.
“Fejlesztői alapkoncepciónk, hogy a pozitív visszajelzésnek örülünk, a kritikából pedig építkezünk. Ez a legújabb terv is ennek jegyében született. Kommunikációs prioritásunk, hogy a fejlesztéssel kapcsolatos minden információba elsődlegesen a tatai lakosságot vonjuk be a lehető legközvetlenebb módon. Szándékunk nem csak egy szálloda fejlesztése, hanem más, az Öreg-tavat és Tata városát érintő olyan járulékos fejlesztések, amelyeket a várossal együtt tervezve, a tataiaknak ajánlva szeretnénk megvalósítani. – hangsúlyozta Tóth Róbert, a beruházó cég ügyvezetője.
Az új koncepció látványterveit az alábbi linkre kattintva tudják megtekinteni: https://www.facebook.com/miazablogger/posts/838056263403194