A földönkívüliek

Doron Rabinovici: A földönkívüliek

Doron Rabinovici A földönkívüliek című regénye sötét szatíra árulásról, megalkuvásról és a szenzációhajhász média felelősségéről.

„Éjszaka jöttek. Mélyen aludtunk, szorosan összefonódva. A szomszéd kutyája nem ugatott. Az első emeleti csecsemő, aki annyiszor felriasztott, most nem sírt fel. Semmit nem lehetett hallani, sem zajokat, sem kiáltásokat, sem lövéseket. Sem gépek morajlását. Visszatekintve egyedül a csönd volt szokatlan, amely ránk telepedett. A mai napig szorongató érzés, hogy megszálltak minket, és mi ebből nem vettünk észre semmit. Mire felébredtünk, döntöttek rólunk.” – Így indul a regény főhősének reggele a megszállás után.

„Sol, aki egy internetes gasztromagazin alapítója, hamar az események középpontjában találja magát. Aztán a rádióban is bemondják: az idegenek megérkeztek a földre. Az embereken úrrá lesz az izgatottság és az ismeretlentől való félelem: a nyitva tartó üzletek készleteit felvásárolják, a zárva tartó boltokat kifosztják, az utcákat bandák uralják. A súlyos zavargások után rendeződni látszik az élet, az emberek megtanulnak együtt élni a földönkívüliekkel, akiket senki sem látott.Felröppen a pletyka, hogy a földönkívülieknek egyetlen kérésük van, az önkéntes emberáldozat, ezért a világ televíziói elkezdik sugározni a viadalokat, amelyek bajnokaira sosem látott gazdagság, veszteseire pedig a vágóhíd vár. Amikor Sol egyetemista szomszédja, Elliot úgy dönt, hogy jelentkezik a műsorba, felgyorsulnak az események, és az újságíró rájön, milyen keskeny a határ a kényszer és a szabad akarat között.„Nem tanultunk semmit a történelemből” – összegzi a regény keserű tapasztalatát a fordító, Nádori Lídia.

„Amikor először olvastam, már az első mondat magával rántott. Semmi felvezetés, semmi előzmény, ott találtam magam egy bizarr, kegyetlen és őrült tempójú történetben. Megjöttek a földönkívüliek. És onnantól a végéig kapaszkodtam. Csak azért álltam meg időnként, hogy végiggondoljam, mit léptem volna adott pontokon és mi lett volna a helyes, és persze nem jutottam semmire. Szóval pontosan úgy reagáltam mindenre, ahogy a szerző akarta: húzzon be a sztori örvénye, és ejtsen kétségbe, hogy nincs megoldásom az erkölcsi dilemmákra. Viszont egészen a végéig nem derült ki, hogy tényleg itt voltak-e. Mármint a földönkívüliek. Vagy a bolondját járatta velünk valaki, mint abban a híres Orson Welles-hangjátékban. Csak profibban. És sokkal, de sokkal kegyetlenebb következményekkel.”

Megrendelés
Megjelenés: 2021. január 27.
Oldalszám: 256 oldal
Méret: 125 x 197 mm
Kötés: Kartonált
Ár: 3499 Ft
ISBN: 978 963 14 3876 5

Részlet könyvből
„Sokan nem tudták, hogyan tovább, Albert Stern pedig előszeretettel hívta meg a csüggedteket. Kellettek neki azok is, akik szakemberként tanácsokat adtak, de a tanácstalanok még inkább. A kétségbeesettek voltak az adu ász, a szakértők a joker, ő pedig a sztár. Általa vált kultikussá a Forráspont. A cukorbeteg nőtől, aki elmondta, bármikor elfogyhat az inzulinja, azt kérdezte: – És ez félelemmel tölti el? – Amikor a nő hangja válaszadás közben elcsuklott, megértően bólogatott, majd fennhangon közölte: – Meg fogjuk oldani! – És: – Itt nincs túl forró téma! – Ez volt a szavajárása.A korifeusok, akiket a műsorba hívott, szünet nélkül a ránk leselkedő veszélyekről beszéltek. – Honnan vegyünk ellenszert olyan betegségekre, amiket még nem is ismerünk? – kérdezte egy orvosnő. – Attól tartok, most mi vagyunk az őslakosok a világ végén, akiket egy távoli civilizáció betegségei fognak leteríteni.”

A folytatáshoz kattintson ide!