Vállalatként is a legjobbak között az Accell Hunland
Az elektromos kerékpárgyártó nagyhatalom a gyártás mellett cégként is jelentős mérföldkőhöz érkezett
Az európai kerékpárgyártás élmezőnyében lévő Accell Hunland bekerült a 100 legnagyobb árbevételű magyar vállalat közé a 2019-es teljesítménye alapján. Jász-Nagykun-Szolnok megye harmadik legnagyobb árbevételű vállalata 313 millió EUR-s nettó árbevételt generált tavaly. A cég ráadásul többszörös mérföldkőhöz is érkezett, idén novemberben ugyanis elkészült a hárommilliomodik kerékpár is a tószegi üzemben.
Több mint 350 ezer e-bike készült 2019-ben Magyarországon, ennek 77 százaléka – 270 ezer elektromos rásegítésű kerékpár – a Szolnok melletti Accell Hunlandnál gurult le a szerelőszalagról. Az olyan ikonikus kétkerekűek gyártója, mint a Haibike, Ghost, Winora, Lapierre vagy Raleigh már közel 20 éve készít bicikliket több mint 30 ország számára a holland Accell Group leányvállalataként. Az európai elektromoskerékpár-gyártás hazai központjában született az ország első e-bike-ja, mára pedig 98,5 százalékban prémium- és felsőkategóriás e-bikeok kerülnek le a gyártósorokról.
„7 évvel ezelőtt négyezer elektromos kerékpárt adtak el Németországban, a tavalyi esztendőben ez a szám 1,2 millióra növekedett. Joggal mondhatjuk tehát, hogy Európában jelenleg kerékpáros forradalom zajlik. Ebből pedig Magyarország is kiveszi a részét. A hobbi és sporttevékenység mellett hazánkban is egyre többen választják a biciklit közlekedési eszközeként, illetve hajlandóak akár többet is fizetni egy minőségi darabért. Az, hogy cégünk az ország 100 legnagyobb árbevételű vállalata lett tavaly, idén pedig elkészült a hárommilliomodik kerékpár is Tószegen, ékesen bizonyítja az Accell Hunland jelentős szerepét az elektromos kerékpárok magyarországi térnyerésében” – mondta Vass Attila, a cég ügyvezető igazgatója a jeles mérföldkövek kapcsán.
„Cégünk sikerének motorja a kezdetektől fogva a folyamatos fejlődés. Innovációs tevékenységünk keretein belül vállalatunk jelenleg az új kerékpárok fejlesztésére, a gyártás automatizálására és robotizálására fókuszál, mivel a nemzetközi trendeknek megfelelően néhány éven belül kizárólag e-kerékpárokat szeretnénk készíteni Tószegen” – osztotta meg a cégvezető a vállalat távlati terveit.