Sepsiszentgyörgyön tart workshopot és vendégjátékot a bukaresti Tangaj Dance alkotócsoport

Június 20-22. között Sepsiszentgyörgyön tart vendégjátékot, tánc- és vizuális művészeti workshopot illetve rövidfilmvetítést a Tangaj Dance alkotócsoport. A projektet a Román Nemzeti Kulturális Alap, a workshop keretében történő filmvetítésket a Bukaresti Nemzetközi Táncfilm Fesztivál támogatja. A Háromszék Táncstúdióban zajló programokon ingyenes a részvétel.

PROGRAM
Június 20. (szerda)
17:00 – 21:00
Hipertestek – táncworkshop Simona Deaconescu koreográfus vezetésével

Június 21. (csütörtök)
16:00 – 19:00
Hipertestek – táncworkshop Simona Deaconescu koreográfus vezetésével
19:30 – 20:30
Remixand Zone: Tánc és Filmművészet – mesterkurzus Simona Deaconescu vezetésével
20:30 – 21:30
Bucharest International Dance Film Festival On Tour: The Age of The Strange – rövidfilm vetítés

Június 22. (péntek)
19:00 – 19:40
COUNTERBODY – a Tangaj Dance előadása
20:00 – 20:40
A test digitális meghosszabítása – médiaművészeti workshop Cătălin Crețu vezetésével
A programok helyszíne a Háromszék Táncstúdió.

Hipertestek – táncworkhsop Simona Deaconescu vezetésével
A hipertest képes több, egymástól különböző identitást produkálni egyetlen testen belül egy párhuzamos valóságot létrehozva, amelyben a sebesség és a gravitáció eredeti funkciói módosulnak eddig rejtve maradt, új érzékelési formákat felszínre hozva. Simona Deaconescu a workshop első felében a sablonos, rutinszerű mozdulatok tudatos levetkőzését célozza meg, eljutva a „csupasz test” állapotához. A következő szakaszban az izmok és a végtagok dinamikájának erősítése a cél, ezen keresztül pedig olyan technikák elsajátítása, melyek a gravitációs erő ellenében „dolgoznak”, így elérve a sebesség tudatos manipulációját és a test térfogatának tudatosítását. A workhsop záró részében a testet, mint „alkotó gépezetet” tapasztalhatják meg a résztvevők olyan gyakorlatok révén, melyek a hangot, a képet és a szöveget integrálják egy érzéki-absztrakt állapot elérésére.
(Simona Deaconescu koreográfus, rendező, a Bukaresti Nemzetközi Táncfilm Fesztivál művészeti vezetője. A Tangaj Dance alkotócsoport egyik alapítótagja.)
Jelentkezés
A workshopra olyan érdeklődők jelentkezését várjuk, akik betöltötték a 16 évet és a tánc, előadóművészet, színészet illetve egyéb mozgással foglalkozó területeken folytatják tanulmányaikat vagy tevékenykednek.
Jelentkezni az benedek.agnes@m-studio.ro e-mail címen lehet június 17-ig. A jelentkezésben kérjük feltüntetni a résztvevő nevét, életkorát, telefonszámát valamint néhány mondatban ismertetni tevékenységi területét.

Remixand Zone – tánc és filmművészet
A mesterkurzus célja bemutatni és megérteni a táncfilm műfajának sajátosságait, létrehozásánák kontextusát, érintve a következő szempontokat: a táncfilm tárgya, főbb témakörei, filmezési és operatőri sajátosságok és technikák („a kamera koreográfiája”), a mozgás dramaturgiája, a ritmus problémája a montázsban, a test és a tér összefüggéseinek kérdései, forgatókönyvírás és storyboard, nemzetközi kurátori trendek, finanszírozási és forgalmazási lehetőségek. A mesterkurzus vezetője Simona Deaconescu.

Counterbody – a Tangaj Dance előadása
A Tangaj Dance független alkotócsoport 2013-ban jött létre Bukarestben. A társulat változatos művészeti tevékenységet folytat, melyet az állandó innováció és interdiszciplinaritás jellemez.
A Counterbody egy táncot, installációt és zenét szervesen ötvöző előadás, melynek minden eleme egy folyamatos mozgásban lévő, egymással felcserélhető és párhuzamosan futó részecskeként működik. A produkciót létrehozó nyolc előadó egy folyékony, összefüggő, ugyanakkor fragmentált testet hoz létre, mely a koreográfia fő irányvonalát adja. Az előadás tétje nem kevesebb, mint megmutatni az észlelés és érzékelés határait – érvényes filozófiai és tudományos szempontok alapján –, kísérletet tenni a bemutatott realitás megértésére és befogadására.
Az előadás koreográfusa Simona Deaconescu, dramaturg és kurátori asszisztens Olivia Nițis, vizuális kompozíció Ciprian Ciuclea, light design Alexandros Raptis, zeneszerző Cătălin Crețu. Előadják: Alexandra Bălășoiu, Andreea Belu, Corina Mitrovici, Denis Bolborea, George Alexandru Pleșca, Georgeta Corca, Marian “Franke” Octavian, Simona Dabija.

A test digitális meghosszabítása – médiaművészeti workshop Cătălin Crețu vezetésével
A 40 perces kurzus során olyan interaktív technológiák kerülnek bemutatásra, melyek segítségével az emberi mozgást és gesztusokat a hang és kép médiumaira lehet „átfordítani”, a résztvevők aktív közreműködésével.
(Cătălin Crețu nemzetközileg elismerést zeneszerző, vizuális művész, kutató.)

A projekt partenerei a Kolozsvári Ecsetgyár Föderáció, a Moira Kulturális és Ifjúsági Egyesület, a FIX Színház Multimédia Központ, valamint a nagyváradi Szigligeti Színház.

Acest eveniment face parte din proiectul cultural Contracorpuri, un proiect cultural co-finanțat de AFCN-Administrația Fondului Cultural Național. Proiectul nu reprezintă în mod necesar poziţia Administrației Fondului Cultural Național. AFCN nu este responsabilă de conținutul proiectului sau de modul în care rezultatele proiectului pot fi folosite. Acestea sunt în întregime responsabilitatea beneficiarului finanțării.