Lőrincz Tamás: “A tokiói olimpia szép megkoronázása lenne a karrieremnek”

„A 2020-as tokiói olimpián történő indulás méltó befejezése lehetne karrieremnek” – mondta Lőrincz Tamás tegnap egy negyedik osztályos gyerekek részvételével lezajlott beszélgetésen. A háromszoros Európa-bajnok birkózó szerint világszinten az európai mezőny rendkívül erős. Ennek ellenére a szabályok szigorítása miatt Japánban már csak 16 európai versenyző állhat szőnyegre a 2020-as olimpián.

Amikor ezüstérmet nyertem Londonban, akkor még 19 birkózó szállhatott versenybe Európából. Sajnos a tokiói olimpiára már jóval kevesebb juthat ki. Éppen ezért iszonyatosan erős versenyre számítok, nagyon nehéz lesz kijutni” – jegyezte meg a 31 éves élsportoló, aki jelenleg Tatán edzőtáborozik.

Arra a kérdésre, hogy várható-e a versengés közte és öccse, Lőrincz Viktor között azt felelte, hogy egyértelműen nem, hiszen testvére más súlycsoportban versenyez. „Gyermekkorunkban, míg egy iskolába jártunk, addig versengtünk egymással. Most már viszont a testvérem nagyobb nálam, értelme se lenne az egésznek. Ha versenye van, annyira izgulok érte, hogy végig sem bírom nézni” – jegyezte meg Lőrincz Tamás.

A gyermekek arra is kíváncsiak voltak, mi a legkedvesebb emléke híres sportolóként. „Erre egyértelműen azt tudom felelni, hogy amikor Siófokon megleptek a rajongók. Egy héttel voltam a londoni olimpia után, sétáltam az utcán akkori barátnőmmel (jelenlegi feleségével), mikor hirtelen felkapott engem egy kisebb társaság és elkezdett a levegőben dobálni. Elképesztő élmény volt” – emlékezett vissza Lőrincz Tamás.

Az olimpikon a Bajnokok Útja Alapítvány által szervezet iskolalátogatáson vett részt tegnap, a tatai Kőkúti Általános Iskolában. A birkózó a látogatás végén az iskola uszodájára még egy jó kívánságot is felirt.

A Bajnokok Útja Alapítványt a kétszeres olimpiai bajnok Fazekas-Zur Krisztina hozta létre 2013 februárjában. A Bajnokok Útja Alapítvány – ahogy a neve is jelzi – kiemelt küldetése, hogy segítse a jövő bajnokait céljaik kitűzésében és álmaik megvalósításában, illetve, hogy előmozdítsa az egészségtudatos életmód elterjedését a mindennapi életben. Az alapítvány munkájában többek között olyan neves sportolók vállalnak aktív szerepet, mint a háromszoros olimpiai bajnok kajakozó Kammerer Zoltán, a többszörös magyar válogatott kézilabdázó és olimpiai negyedik helyezett Fazekas Nándor, a londoni olimpikon Benkó Barbara, a paralimpikon Boronkay Péter, az EHF-kupagyőztes Tápai Szabina, valamint az olimpiai ezüstérmes birkózó Lőrincz Tamás.