KLASSZ a pARTon! programok

2018. július 8. – szeptember 22., Balaton – Duna – Adria
A Klassz a pARTon! Fesztivál a Kulturális Örökség Európai Éve 2018 hivatalos rendezvénye

2018. július 8.(vasárnap) 19.30 – BUDAPEST, Pesti Vigadó
Érdi Tamás zongoraművész
Maria Dueñas Fernandez hegedűművész (Spanyolország)
Bruno Walter Szimfonikus Zenekar
vezényel: Jack Martin Händler

2018. július 9.(hétfő) 19 óra – POZSONY, Prímási Palota (BRATISLAVA,Primaciálny Palác)
Érdi Tamás zongoraművész
Maria Dueñas Fernandez hegedűművészész (Spanyolország)
Bruno Walter Szimfonikus Zenekar
vezényel: Jack Martin Händler

2018.július 11.(szerda) 20 óra – KESZTHELY, Helikon Kastélymúzeum, Tükörterem
A Szent Efrém Férfikar
Sebestyén Márta

2018. július 12.(csütörtök) 20 óra – KESZTHELY, Zenepavilon, (Esőhelyszín: Balaton Színház)
Corridor Quartet

2018. július 12.(csütörtök)19.30 – TIHANY, Apátsági templom
Szent Efrém Férfikar
Sebestyén Márta

2018. július 13.(péntek) 20 óra – KESZTHELY, Helikon Kastélymúzeum, Tükörterem
Rohmann Ditta gordonkaművész
Oláh Vilmos hegedűművész
Szűcs Máté brácsaművész (Németország)

2018. július 14.(szombat) 20 óra – KESZTHELY, Helikon Kastélymúzeum, Tükörterem
Érdi Tamás zongoraművész

2018. július 14.(szombat) 20 óra – GYULAKESZI, Csigó Malom, Stílus Galéria
A MOL Új Európa Alapítvány tehetségtámogató program nyerteseinek koncertje
Dolfin Balázs (cselló)
Kovács Gergely (zongora)
Megyimórecz Ildikó (ének)
Sterner András (klarinét)

2018. július 14.(szombat) 20 óra – BALATONALMÁDI, Szent Erzsébet Liget
A MOL Új Európa Alapítvány tehetségtámogató program nyerteseinek koncertje
Csőke Flóra (cselló)
Hotzi Panni (zongora)
Korossy-Khalyll Csongor (hegedű)
Nemes Réka (fuvola)

2018. július 15.(vasárnap) 20 óra – KESZTHELY, Helikon Kastélymúzeum, Tükörterem
Eckhardt Quartet
Pivon Gabriella fuvolaművész

2018. július 15.(vasárnap) 20 óra – BALATONALMÁDI, Szent Erzsébet Liget
Kocsis Krisztián zongoraművész

2018. július 16.(hétfő) 20 óra – KESZTHELY, Magyarok Nagyasszonya Plébániatemplom
Szamosi Szabolcs orgonaművész
Mátyás Tibor
Solymosi Péter trombitaművészek

2018. július 16.(hétfő) 20 óra – BALATONALMÁDI, Szent Erzsébet Liget
Zsoldos Bálint zongoraművész
Devich Gergely csellóművész

2018. július 17.(kedd) 20 óra – BALATONALMÁDI, Szent Erzsébet Liget
Budapest Saxophone Quartet
Kertesi Ingrid operaénekes

2018. július 17.(kedd) 20 óra – ZAMÁRDI, Katolikus templom
Szamosi Szabolcs orgonaművész
Mátyás Tibor
Solymosi Péter trombitaművészek

2018. július 18.(szerda) 20 óra – KESZTHELY, Helikon Kastélymúzeum, Tükörterem
Radnóti Róza
Ránki Fülöp zongoraművészek

2018. július 18.(szerda) 20 óra – BALATONALMÁDI, Szent Erzsébet Liget
Görög Sisters (Szerbia) – Zongoraest

2018. július 19.(csütörtök) 20 óra – BALATONALMÁDI, Szent Erzsébet Liget
Vékes Erzsébet zongoraművész
Onczay Zoltán csellóművész

2018. július 20.(péntek) 20 óra – BALATONALMÁDI, Magtár
Viva, Vivaldi !
Óbudai Danubia Zenekar
vezényel: Hámori Máté

2018. július 20.(péntek) 20 óra – GYULAKESZI, Csigó Malom Stílus Galéria
Jávorkai Sándor hegedűművész (Ausztria)
Jávorkai Ádám gordonkaművész (Ausztria)

2018. július 21.(szombat) 20 óra – BALATONALMÁDI, Szent Erzsébet Liget
Érdi Tamás zongoraművész

2018. július 25.(szerda) 20 óra – SZIGLIGET, MANK Alkotóház (Esőhelyszín: Balatonfüreden a Kisfaludy Galéria)
Kovács Gergely zongoraművész

2018. július 26.(csütörtök) 20 óra – BALATONFÜRED, Anna Grand Hotel
Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar
Ivana Damjanov zongoraművész (Szerbia)
vezényel: Vásáry Tamás

2018. július 27.(péntek) 20 óra – BALATONFÜRED, Kisfaludy Színpad
Concerto Budapest
vezényel: Keller András

2018. július 27.(péntek) 20 óra – PALOZNAK, Tájház udvara (Esőhelyszín: Katolikus templom)
MOL Új Európa Alapítvány tehetségtámogató program nyerteseinek koncertje
Csőke Flóra (cselló)
Hotzi Panni (zongora)
Kovács Gergely (zongora)
Megyimórecz Ildikó (ének)
Nemes Réka (fuvola)

2018. július 28.(szombat) 20 óra – BALATONFÜRED, Kisfaludy Színpad
Lutosławski Quartet (Lengyelország)
Érdi Tamás zongoraművész

2018. július 29.(vasárnap) 20 óra – KESZTHELY, Helikon Kastélymúzeum, Tükörterem
Lutosławski Quartet (Lengyelország)
Érdi Tamás zongoraművész

2018. július 29.(vasárnap) 20 óra – BALATONFÜRED, Kisfaludy Színpad
Gárdonyi Zoltán Ifjúsági Kamarazenekar, vezényel: Demel Eszter
Solti György Zeneiskola Vonószenekara, vezényel: Bolla Milán
Hartmann Domonkos csellóművész, Jan Vychytil Nemzetközi Gordonkaverseny 2018.évi nagydíjasa

2018. július 30.(hétfő) 19 óra – KESZTHELY, Festetics-Kastély, Park (Esőhelyszín: Tükörterem)
Mozart: Varázsfuvola
közreműködik: Kertesi Ingrid
Breinich Beáta
Fürjes Anna Csenge
Gulyás Bence
Molnár Anna
Mondok Yvette
Ódor Botond
Szűcs Attila
Tatai Nóra
Tóth Pál Mátyás
Sotkó Eszter (zongora)
rendező: Gulyás Dénes

2018. július 30.(hétfő) 20 óra – BALATONFÜRED, Kisfaludy Színpad
Operagála
közreműködik:
Bátki Fazekas Zoltán
Fodor Beatrix
Keszei Bori
Turpinszky Gippert Béla
Harazdy Miklós (zongora)
Gazda Bence (hegedű)

2018. július 31.(kedd) 20 óra – BALATONFÜRED, Kisfaludy Színpad
Mozart: Varázsfuvola
közreműködik: lsd. Keszthely

2018. augusztus 1.(szerda) 20 óra – BALATONFÜRED, Kisfaludy Színpad
Csordás Klára (Franciaország)
Megyesi Zoltán operaénekesek
Anima Musicae Kamarazenekar

2018. augusztus 2.(csütörtök) 20 óra – BALATONFÜRED, Kisfaludy Színpad
A Kodály Quartet
Farkas Gábor zongoraművész

2018. augusztus 3.(péntek) 20 óra – BALATONFÜRED, Kisfaludy Színpad
Szirtes Edina Mókus: Vidróczki– etnoszimfonikus mű Kodály Zoltán Mátrai képek inspirációjára
közreműködik:
Heureka pop Orchestra
Vidróczki Ensemble
Szirtes Edina „Mókus” (ének, hegedű, looper)
Bede Péter
Cserta Balázs (fúvósok)
Csurkulya József (cimbalom)
Dés András
Födő Sándor Fodo (ütősök)
Szlama László (koboz)
vezényel: Riederauer Richárd

2018. augusztus 3.(péntek) 20 óra – BALATONALMÁDI, Szent Ignác katolikus templom
Anneke Boeke (Hollandia)
Ensemble Cantilene

2018. augusztus 4.(szombat) 20 óra – BALATONFÜRED, Kisfaludy Színpad
Tompos Kátya- Hrutka Róbert: Keresztül Európán
közreműködik:
Tompos Kátya (ének)
Hrutka Róbert (gitár)
Kalmus Felicián (cselló)

2018. augusztus 5.(vasárnap) 20 óra – BALATONFÜRED, Kisfaludy Színpad
BalatonSax mesterkurzus résztvevőinek koncertje
közreműködik:
Szepesi Bence
Paul Cohen (Amerikai Egyesült Államok)
Alain Crepin (Belgium)
Nicolas Prost (Franciaország)
David Salleras (Spanyolország)
Jure Pukl (Szlovénia /USA)

2018. augusztus 5.(vasárnap) 20 óra – SALFÖLD, Pajta Galéria Étterem és Panzió (Esőhelyszín: Művelődési Ház)
Corridor Quartet

2018. augusztus 5.(vasárnap) 21 óra – ESZTERGOM, Várszínház
Josef Špaček hegedűművész (Csehország)
Érdi Tamás zongoraművész
NFZ Grazioso Kamarazenekara
vezényel: Hamar Zsolt

2018. augusztus 25.(szombat) 19 óra – BALATONFÜRED, Kisfaludy Színpad
Vollhorn Kürtegyüttes (a Jeunesses Musicales nemzetköz kürtkurzus zárókoncertje)
közreműködik:
Christian-Friedrich Dallmann (Németország)
Takács Miklós (Németország)
Zempléni Szabolcs (Németország)

2018. augusztus 26.( vasárnap) 18 óra – VÁSZOLY, Katolikus templom
„Több húron pendülünk”
Ácsné Szily Éva tanítványainak koncertje

2018. szeptember 18. (kedd) 19.30 óra – BUDAPEST , Zeneakadémia, Nagyterem
Érdi Tamás zongoraművész
Quatuor Hermès (Franciaország)

2018. szeptember 21. (péntek) 20 óra – FIUME Kormányzói Palota Márványterem / RIJEKA, Guvernerova palača
A Rijekai Magyar Napok nyitókoncertje
Érdi Tamás zongoraművész

KLASSZ a pARTon! 2018
Ifjúsági programok

2018. július 20.(péntek) 17 óra – BALATONALMÁDI, Wesselényi Strand
Roll over Beethoven – az Óbudai Danubia Zenekar ifjúsági koncertje
narrátor és karmester: Hámori Máté

2018. július 27.(péntek) – BALATONALMÁDI, Wesselényi Strand
10-17
Cimboránk Európa
-interaktív játéktér
16.30
Legyél a Cimboránk
– a Cimbora Együttes interaktív verskoncertje
18.00
Utazás a zongora körül
– Lukácsházi Győző és a Görög Sisters programja

2018. július 28.(szombat) – CSOPAK, Strand – gyerekprogram
10-17
Cimboránk Európa
– interaktív játéktér
11.00
Legyél a Cimboránk
– a Cimbora Együttes interaktív koncertje
17.00
Brass Hu-MORZSÁK
– a Brass in the Five és Méhes Csaba programja

2018. július 29.(vasárnap) – GYENESDIÁS, Diási Játékstrand (Esőhelyszín: Polgármesteri Hivatal)
10-17
Cimboránk Európa
– interaktív játéktér
11.00
Legyél a Cimboránk
– a Cimbora Együttes interaktív koncertje
17.00
Brass Hu-MORZSÁK
– a Brass in the Five és Méhes Csaba programja

2018. július 31.(kedd) – SIÓFOK, Siófoki Nagystrand (Esőhelyszín: BRTK Könyvtár)
10-17
Cimboránk Európa
– interaktív játéktér
16.30
Legyél a Cimboránk
– a Cimbora Együttes interaktív verskoncertje
18.00
Utazás a zongora körül
– Lukácsházi Győző és a Görög Sisters programja

2018. július 29.(vasárnap) 19 óra – CSOPAK, Strand
Mozart: Varázsfuvola
2018. július 30.(hétfő) 11 óra – GYENESDIÁS, Diási Játékstrand (Esőhelyszín: Polgármesteri Hivatal)
Mozart: Varázsfuvola
2018. augusztus 1.(szerda) 18 óra – SIÓFOK Siófoki Nagystrand (Esőhelyszín: BRTK Könyvtár)
Mozart: Varázsfuvola
közreműködik:
Kertesi Ingrid
Breinich Beáta
Fürjes Anna Csenge
Gulyás Bence,
Molnár Anna
Mondok Yvette
Ódor Botond
Szűcs Attila
Tatai Nóra
Tóth Pál Mátyás
Sotkó Eszter (zongora)
rendező: Gulyás Dénes

2018.szeptember 22.(szombat) Rijeka- Korzó
Interaktív játék

Vélemény, hozzászólás?

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .