Kétféle döntés létezik

 …a fontos és a könnyű

Michelisz Norbert és Dr. Márky Ádám a Krízisből erő sorozat új vendégei

A félelmekkel való szembenézésről és a személyiség fejlődéséről beszélgetett Michelisz Norbert, világbajnok autóversenyző és Dr. Márky Ádám, orvos, mindfulness-kutató a Krízisből Erő beszélgetéssorozat legújabb epizódjában

Michelisz Norbert számára a pandémiát megelőző év, 2019 élete legsikeresebb időszaka volt, ezért különös kontrasztot jelentett utána a világjárvány és a teljes leállás. Hogyan dolgozta fel a helyzetet a pilóta, akit versenyeken a magas adrenalin éltet? A Krízisből Erő legújabb epizódjában Michelisz Norbert mellett Dr. Márky Ádám, orvos, mindfulness-kutató beszélt a bizonytalanságról, a félelmekről, a tudatos jelenlétről és a fejlődésről a sorozat két házigazdájával, Al Ghaoui Hesnával és Endrei-Kiss Judittal.

Michelisz Norbert, akit pályafutása korai szakaszának számos bizonytalansága alaposan megedzett         , arról is beszélt a műsor házigazdáinak, Endrei-Kiss Juditnak, a Telenor HR vezetőjének és Al Ghaoui Hesna félelemkutatónak, hogy milyen előnyökkel jártak számára a lezárások. „Soha nem voltam extrovertált típus, a szereplés mindig kicsit idegen terep volt. Úgyhogy én ezt az elmúlt másfél évet igyekeztem arra használni, hogy bezárkózhassak egy kicsit. Van két gyönyörű kislányom, szerettem volna velük és a feleségemmel is egyre több időt tölteni, és ezt a helyzetet egy kicsit kifogásként is használtam arra, hogy ne kelljen gyakran kimozdulnom” – vallotta be a pilóta. Norbert hisz abban, hogy amikor azonosítod a gyenge pontjaidat és elkezdesz rajtuk dolgozni, erősségé lehet ezeket formálni és ezen a pályafutása elején sportpszichológus támogatásával is dolgozott. „Egymás után próbáltam helyre tenni ezeket a hiányosságokat az évek során. Igazán érdemes nyitottabbá válni a félelmeinkkel kapcsolatban, mert sokszor ez jelenti a sikert” – vélekedett a sportoló. A járvány kapcsán Michelisz arra is kitért, hogy a nehéz időszakok személyiségformálóak és inkább alkalmasak az értékteremtésre, mint a kényelmes helyzetek: „ha minden nagyon sima, az nem járul hozzá a személyes fejlődésemhez. Ezért nem feltétlenül rossz, ami nehéz.”

A járvány során kialakítottunk és megszoktunk teljesen új rutinokat, sok téren talán már nem is lehet visszatérni a korábbi gyakorlatokhoz, illetve félelmekkel járhat a váltás – hívta fel a figyelmet Endrei-Kiss Judit. Mivel a félelem képes javítani is a teljesítményen és képes arra is, hogy teljesen leblokkoljon, nagyon fontos, hogy tudatában vagyunk-e a félelmünknek és hagyjuk-e, hogy irányítson – tette hozzá Al Ghaoui Hesna, félelemkutató.

A beszélgetéssorozat aktuális, ötödik epizódja itt érhető el: https://youtu.be/FpaKv5r4_ww