Itt vannak az első Skills Junior tehetséggondozó verseny győztesei
A Szakma Sztár Fesztivál megmutatta, hogy Magyarországon nem csak kifizetődő, de menő dolog is szakmát tanulni
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Kereskedelmi Iparkamara (BKIK) és a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum (BKSzC). Az együttműködés része az idén tavasszal elindított, a korai tehetséggondozást segítő Skills Junior verseny, illetve az asztalos szakemberképzés szakmai és taneszközzel való támogatása is. A megállapodást hivatalosan a Szakma Sztár Fesztivál hétfői nyitónapján írták alá.
A BKIK és a BKSzC stratégiai együttműködési megállapodásának köszönhetően magasabb szintre lépett az idén először elindított, a nemzetközi World- és EuroSkills versenyek előszobájaként számontartott Skills Junior szakmai verseny. A magyar Skills Juniort elsőként az asztalos szakmában rendezhették meg, melyben a magyar fiatalok hagyományosan jól szerepelnek a nemzetközi versenyeken.
A Skills Junior országos válogatójáról 31 versenyző közül továbbjutó legjobb 4 fiatal mérte össze tudását az elmúlt 2 napban a Szakma Sztár Fesztiválon, az országos szakmai versenyek döntőinek helyt adó rangos eseményen. A megmérettetés végén az alábbi eredmény született: az első helyezett Eszlinger Mátyás, a második Keresztes Máté lett, a harmadik helyen pedig Orosz Gergő végzett. A negyedik helyet megszerző szombathelyi Busznyák Dorka asztalos tanulónak szerencsét hozott a miniszterelnöki vizit, hiszen ő nyerte meg a szakmai zsűri különdíját. A résztvevők és felkészítő tanáraik a BKIK nagyértékű szerszám és kisgép csomagját, valamint a Tooltechnic System Kft. ajándékát kapták kiválóságuk elismeréseképp.
A szakmák megbecsültségét is növelni hivatott Skills Junior tehetséggondozó célja, hogy már a 9-12 évfolyamosok is megismerhessék a nemzetközi versenyek világát, valamint felkészülhessenek a későbbi megmérettetésekre.
A BKIK és a BKSzC most aláírt együttműködése keretében a BKIK komoly szakmai és taneszköz támogatással is segíti a BKSzC-hez tartozó Kaesz Gyula Faipari Technikum és Szakképző Iskola tanműhelyét, ahol a tanulók így magasabb színvonalon készülhetnek a hazai és nemzetközi versenyekre is.