Indul az utolsó roham


Tízezreket költenek a magyar szülők az új tanévre

Egy általánosiskolás-korú gyermek beiskolázása minimum 15-20 ezer forintba kerül, az utolsó igazi roham a tanszerekért augusztus utolsó hetében érkezik. Ha a gyermeknek új iskolatáska kell, a költségek akár a duplájára is nőhetnek. A REGIO JÁTÉK felmérése szerint a szülők a hagyományos oktatást preferálják amellett, hogy rugalmasabbnak és költséghatékonyabbnak érezték az online tanulást.

A nyári szünet utolsó hetében tetőzik a tanévkezdéshez kapcsolódó bevásárlási láz, egy általánosiskolás-korú gyermek beiskolázása minimum 15-20 ezer forintba kerül – derül ki a REGIO JÁTÉK friss kutatásából. „Az augusztusi forgalmunkat nagyban befolyásolja a közelgő becsengetés, ebben az időszakban idén átlagosan 9100 Ft-ot költenek online, és 6490 Ft-ért vásárolnak áruházainkban a szülők – a tavalyi évhez képest ez 8,3%, illetve 6,4% növekedést mutat” – mondta el Gyaraki Dávid, a REGIO JÁTÉK marketingvezetője.

A kérdőívben résztvevők többsége egy gyermekre vetítve tanszerekre 10-15 ezer (28,7%) vagy 15-20 ezer forintot (27%) költ, de vannak, akik 20-25 ezer forintot (14,2%) vagy akár 25 ezer forintnál többet (16,6%) is otthagynak a boltban. „Meg kell említeni még az iskolatáskát is, ami talán a legnagyobb részét teszi ki a beiskolázás költségeinek: a szülők 75%-a fog újat vásárolni, és leginkább a 10-15 ezer forintos és a 15 ezer forint feletti (27-27%) darabokat keresik” – tette hozzá Gyaraki Dávid. A jó iskolatáska ergonomikus kialakítású, vízlepergető, jól szellőző, puha anyagú vállpántokkal és hátrésszel felszerelt, valamint nagy kapacitású, és a kis zsebeknek, elkülöníthető fakkoknak köszönhetően jó elrendezésű. A felmérés alapján a kényelem, a tartósság és az ergonómia hármasa dönt a megfelelő iskolatáska kiválasztásában, főként az alsósok körében azonban az is előny, ha a fiatalok kedvenc mesehősei – idén a Jégvarázs, a Bosszúállók és a Minyonok szereplői – mosolyognak a hátizsákon.

A hagyományos oktatást preferálják a szülők

A felmérésben résztvevő szülők 95%-a a hagyományos oktatást részesíti előnyben, mivel online formája ingerszegény, ráadásul több feladat hárult a felnőttekre, és az otthoni feltételek hiányosságából adódóan sok diák hátrányba is kerülhetett. „Láthatóak azonban pozitív hozadékai is az online tanulásnak, például nem kellett utazni, rugalmasabbak és költséghatékonyabbak voltak a mindennapok, valamint sokkal több szabadidejük volt a gyermekeknek” – ismertette az eredményeket a marketingvezető. Az online iskolát a szülők szerint a megfelelő technikai berendezések biztosításával, megfelelő tanári hozzáállással és kevesebb házi feladattal lehetne fenntartani.

A becsengetéshez közeledve a válaszadók többsége a nyári szünet utolsó napjaiban szigorúbb napirendet kezd el követni, illetve előkerülnek a logikát, a gondolkodást, a számolást és a kommunikációt fejlesztő kreatív- és tudományos játékok is.

************************
A kutatás háttere:
A sajtóközleményben szereplő adatok a piacvezető REGIO JÁTÉK saját értékesítési adatain, valamint egy 2020. augusztus 13-15. között elvégzett online kutatáson alapulnak, melyben 675, általánosiskolás-korú gyermeket nevelő szülő vett részt.