Indonéziáról forgatott filmet szponzorál a CitySIM

 

Három ismert és népszerű blogger készít filmet Indonéziáról, az utazó sim is melléjük állt. A sorozat 4 részes, az Ozone Network adja le.

Az utazós műsorok népszerűsége töretlen, de a hagyományos útibeszámolók mellett érdekes és kevésbé turistás helyeket is egyre gyakrabban keressük. Ha máshogy nem, a képernyőn. Harmincz Rita, sargaruhaslany.com, Mátai András utazgatok.hu és Csapó András Navigátor (Youtube) bloggerek állnak a most készülő „Indonézia testközelből” című dokumentumfilm mögött. Mindhárman rég óta szórakoztatják informatív írásaikkal és videóikkal az utazni vágyókat, és gyakorlatban is segítik az utazókat, így nagy tapasztalattal rendelkeznek e téren. A sárga ruhás lány és Navigátor oldalakon eddig is sok információ volt Indonéziáról, ők jelenleg itt is élnek. A most készülő sorozatban négy olyan indonéz törzset mutatnak be, akik megőrizték saját hagyományaikat, életstílusukat, mégis nyitottak arra, hogy ezt bárkinek, akár egy turistának is megmutassák. A film ismeretterjesztő és izgalmas módon mutatja be, hogy hogyan élnek ma ezek a törzsek és hogyan juthat el ide bárki, hogy testközelből tapasztalja meg a különleges törzsi életet.

Miközben napjainkban a mobiltelefon és az internet szerves része az életünknek, a CitySIM pedig az utazók közt az egyik legnépszerűbb mobilszolgáltatás, a cég fontosnak tarja, hogy ne csak a telefonunkat bújjuk végig egy út során. Bár szolgáltatásukkal világszerte roaming díjak nélkül utazhatunk, a CitySIM mégis azt mondja, hogy néha kell, hogy kikapcsoljuk a telefonunkat és „lejöjjünk a világhálóról”. Épp ezért álltak a produkció mellé, ahol a törzsek közt, városi szemmel elmaradottabb vidékeken kicsit kiszakadhatunk a mindennapi mókuskerékből, de mégis ott lehet a zsebünkben a telefon, ha szükség lenne rá váratlan helyzetben. A reptéren várakozva vagy a városban felfedezve a helyi kultúrát pedig újra élvezhetjük a 21. század vívmányait, hiszen rengeteg applikáció segíti már az utazókat a helyi szokások és nyelv megismerésével. Így egy apró gesztusként akár anyanyelvükön szólhatunk a helyiekhez, akik ezt a világ minden pontján azonos lelkesedéssel fogadnak, mi pedig gazdagabbak lehetünk néhány szóval és pár mosollyal.

A sorozatot az OzoneNtwork 2018 őszén főműsoridőben sugározza majd.