Íme az ország legrosszabb matektanára

Mosóczi András mogorva és lekezelő stílusával állandó stresszben tartja a diákjait, és csak arra összpontosít, hogy minél inkább megutáltassa velük a tantárgyat.

Hazánk legellenszenvesebb matematikatanára minden óra elején felelteti tanítványait és gyakorlatilag lehetetlen nála jó jegyeket szerezni. Keresztkérdéseivel és nemtörődöm magatartásával összezavarja a diákokat, akik gyakran sírásban törnek ki a rossz eredményeik miatt kicsöngetés után.

Mosóczi András nem tagadja, hogy szándékosan szúr ki a gyerekekkel.

„Régi vágyam volt egy olyan matekórát tartani, ahol nem megértik a matekot, hanem félnek tőle, ahol a tanár nem azért magyaráz, hogy megértsék, amit mond, hanem ezért, hogy saját felsőbbrendűségét bizonyítsa” – viccelődött.
Az iménti történet természetesen csak a képzelet szüleménye: Mosóczi András a középsuli.hu sorozatában alakította az ország legrosszabb matektanárát.

A mateking.hu alapítója elmondta, régóta foglalkozik már matemaika oktatással, amely az ő értelmezésében maga is egyfajta színészet.

„A matematikában is vannak pozitív és negatív hősök, konfliktusok és itt is meg kell küzdeni a nézőkért a nézettségért. Mi ugyanis olyan matematikát tanítunk, amit azért néznek több mint 60 ezren, mert érdekes, mert vicces, mert kedvük van hozzá, örömüket lelik benne” – utalt a mateking.hu-ra.

A szereppel kapcsolatban úgy fogalmazott, tudományos kísérletek igazolják, hogy az emberek nem szeretik, ha rákényszerítik őket olyasvalamire, amit utálnak, ami untatja őket, amit haszontalannak tartanak, és közben azt kell hallgatniuk, hogy milyen buták és soha nem is lesznek okosabbak.

„A mateking.hu alapelve, hogy az emberek azzal szeretnek foglalkozni, amiben örömüket lelik. Alapjában gondoltuk újra a tantárgy oktatását és olyan stílusban tanítjuk a matekot, amitől az többé nem egy ködös, érthetetlen, reménytelen rémálom” – magyarázta Mosóczi András.

mateking.hu már indulásnál olyan helyszínre viszi a tanulni vágyót, ahol egy-két gyakorlat után nemcsak az önbizalma nő meg, hanem jobb kedvre is derül, és megfogalmazódik benne, hogy ez nem is olyan nehéz, mint amilyennek első látásra tűnt.