Ilyen a Balaton világa a kortárs grafikusok szemével

Tíz képeslapon és interaktív térképen jelennek meg az északi és déli part kedvenc helyszínei

Tíz elismert hazai grafikus készített képeslapot a Balaton északi és déli partjának öt-öt legkedveltebb helyszínéről a Dreher felkérésére. A márka interaktív térképéről ingyenesen letölthető alkotások célja, hogy modern formában, készítőik stílusjegyeit magukon viselve idézzék meg a tóhoz kötődő évszázados képi világot és hangulatokat. A képeslapok témáit közönségszavazással választották ki.

Félig nem érdemes megélni a Balatont – ebben hisz a Dreher, és ezért kéri a nyári kampányában a tó szerelmeseit, hogy saját képeiken keresztül mutassák be a déli és az északi part számukra legkülönlegesebb részeit. A beküldött fotókból és alkotásokból készülő interaktív térkép alkalmas eszköz lehet arra, hogy az egyes oldalak legeltökéltebb rajongóinak a figyelmét is felhívja a másik part szépségeire.

A márka és az Arany Rajzszög Társaság közösen kérte fel az elmúlt évek plakátversenyein kiemelkedő eredményeket elérő grafikusait, hogy a legvonzóbb célpontoknak választott öt északi és öt déli parti helyszínt rajzolják meg képeslapként. Az alkotások nagy felbontásban ingyenesen letölthetőek a Balaton térképről, ahol a Dreher a rajongók fotóit is várja.

A ’Félig nem érdemes itthon lenni’ gondolatiságra épülő tavalyi kampányunk több ezer embert és számos helyi közösséget szólított meg, és számunkra értékes beszélgetéseket, interakciókat indított el.
Az idei balatoni fókusz ennek a kezdeményezésnek a méltó folytatása. Az északi és a déli part felfedezéséhez, azok izgalmas bemutatásához további inspirációt nyújthatnak mind a kortárs képeslapok, mind pedig a Balaton rajongóinak fotói”
– mondta Presits Lívia a Dreher márka senior márka menedzsere.

Az alkotók listája: Cserkúti Dávid, kiváló illusztrátor, képregényrajzoló – Balatonszárszó; Herbszt László, Aranyrajzszög díjas grafikus – Balatonlelle; Kara György, Aranyrajzszög díjas grafikus – Csopak; Kondor Zóra, Aranyrajzszög díjas grafikus – Balatonalmádi; Lovász Zoltán, kiváló illusztrátor – Balatonfüred; Lőrincz Attila, Aranyrajzszög díjas grafikus – Siófok; Pattantyús Márton, tervezőgrafikus, a Magyar Képzőművészeti Egyetem külső óraadója, a Szimultán Művészeti Iskola tanára – Balatonboglár; Simon Attila, Aranyrajzszög díjas grafikus – Révfülöp; Szalma Edit, Arany Rajzszög díjas grafikus, kiváló illusztrátor – Zamárdi; Tóth Andrej, Arany Rajzszög díjas grafikus, az ART Hekk balatoni projekt kitalálója – Keszthely.