Így spóroljunk az év végi ünnepekre
30 napos és 10 másodperces szabály
Amikor valamire vágyunk vagy szükségesnek érezzük, ha lehet, várjunk 30 napot a vásárlással, különösen akkor, ha nagyobb értékű dologról van szó. Ha egy hónap után is fontosnak véljük a beszerzését, csak akkor vegyük meg. Ha pedig online vásárolunk, a rendelés véglegesítése előtt várjunk 10 mp-et a kosarunknál, hogy még egyszer átgondoljuk, tényleg szükséges-e a termék. Ha adunk egy kis időt a vásárlás előtt a döntésünk átgondolására, sokszor rájövünk, mennyiszer vennénk olyasmit, amire nincs valódi szükségünk.
Étkezzünk okosan
A reggeli nemcsak egészséges, a pénztárcánkat is megkíméli, hiszen, ha nem vagyunk farkaséhesek ebédidőben, nem veszünk hatalmas adag drága ebédet. Reggelizzünk például zabkását, ami nagyon egészséges, laktató és emellett kifejezetten olcsó is. Ha tehetjük, csomagoljunk ebédet is a munkahelyünkre, hiszen az otthon készült étel sokkal költséghatékonyabb, mintha vásárolnánk az ebédet.
Kiruccanások szendviccsel
Ha hosszabb, utazással járó nap elé nézünk, mindig csomagoljunk szendvicset. Ezzel nemcsak megkíméljük a pénztárcánkat a benzinkutakon és büfékben vásárolt ételektől, rugalmasabbak is leszünk a nap folyamán, hiszen pihenők alatt bármikor egyszerűen csillapíthatjuk az éhségünket.
Kevesebb kozmetikum
Sokan hajlamosak vagyunk sok felesleges kozmetikumot vásárolni, amelyekre valójában nincs is szükségünk. Kísérletezés és az újdonságok káprázata helyett korlátozzuk inkább néhány jól bevált termékre az arzenálunkat, sőt, sokszor vásárolnunk sem kell: arc- és testradírt akár mi is készíthetünk otthon, például kávézaccból.
Online számlabefizetés
Ha online fizetjük a számláinkat nemcsak a csekkbefizetés díját és az ezzel járó utazást spóroljuk meg, de ezek a digitális felületek jellemzően sokkal szemléletesebben tárják elénk a kiadásainkat, így nyomon követni is könnyebb, mire mennyit költünk. Ha csak tehetjük, döntsünk az online befizetés mellett.