Hetvenéves a 6-3 – A mérkőzés jegyzőkönyve

Az 1953. november 25-én lejátszott angol-magyar összecsapásnak, az utóbb az évszázad mérkőzéseként híressé vált találkozónak a jegyzőkönyve:

Anglia-Magyarország 3-6 (2-4)
Wembley Stadion, 105 ezer néző, v.: Leo Horn (holland)
    gólszerzők: Sewell (15.), Mortensen (37.), Ramsey (57., 11-esből), illetve Hidegkuti Nándor (1., 21., 53.), Puskás Ferenc (24., 28.), Bozsik József (50.)
    Anglia: Merrick – Ramsey, Eckersley, Wright, Johnston, Dickinson, Matthews, Taylor, Mortensen, Sewell, Robb
    Magyarország: Grosics (Gellér, 74.) – Buzánszky, Lóránt, Lantos – Bozsik, Zakariás – Budai, Kocsis, Hidegkuti, Puskás, Czibor

1. perc: Bozsik a félpályáról Hidegkutihoz játszott, a középcsatár néhány lépést tett a labdával, elhúzott a hátráló Johnston és Eckersley mellett, majd kisodródva hatalmas lövést küldött a jobb felső sarokba (0-1).
    15. perc: Dickinson Mortensenhez passzolt, ő az üresen hagyott Sewellt szöktette, s a balösszekötő egyenlített (1-1).
    21. perc: Czibor beadását Puskás kapta, a balösszekötőt hárman támadták, elesett, de még Hidegkutihoz továbbított, a középcsatár a bal felső sarokba lőtt (1-2).
    24. perc: szép támadás után Puskás egy hátrahúzós csellel becsapta Wrightot, majd ballal félmagasan lőtt a hálóba (1-3).
    28. perc: Bozsik 25 méteres szabadrúgást végzett el, a kaputól 12 méterre álló Puskás beletette lábát a labdába, s Merrick csak nézte, amint az a jobb alsó sarokba gurult (1-4).
    37. perc: Mortensen 12 méteres lövése a jobb alsó sarokba vágódott (2-4).
    50. perc: Kocsis fejese után a bal kapufán csattant a labda. A kipattanó Bozsikhoz került, ő 25 méterről a jobb felső sarokba bombázott (2-5).
    53. perc: gyors magyar támadás végén Puskás beívelése után Hidegkuti 12 méterről kapásból lőtte a bal alsó sarokba a labdát (2-6).
    57. perc: Ramsey 11-ese a bal alsó sarokban kötött ki (3-6).

Hetvenéves a 6-3 – Magyar csárdás Londonban – nemzetközi sajtóvisszhang