Hazai és nemzetközi nagyágyúkkal jön az 5. Budapest Startup Safari


AZ OXO Labs befektetőként is csatlakozott az eseményhez

Április 23-án és 24-én a hazai startup ökoszisztéma legnagyobb szereplői kinyitják kapuikat és az 5. Budapest Startup Safari keretein belül programokat szerveznek szakmabelieknek, álláskeresőknek, pályakezdőknek és befektetőknek.

A lokális startup kultúrát bemutató Startup Safari rendezvény Berlinben indult 2012-ben, azóta Európa több mint tíz városában rendezik meg évről évre. A régió központja a budapesti esemény, mely idén ötödik alkalommal hozza össze a hazai és nemzetközi startup világ kiemelkedő képviselőit. A Budapest Startup Safari célja, hogy a hazai innovációs / tech / startup ökoszisztéma ismertebbé váljon itthon és a régióban, valamint támogatja a tudásmegosztást és a piaci szereplők közötti kapcsolatok (tovább) épülését.

A Safari két napja több mint ötven helyszínen zajlik majd nemzetközi előadókkal, tematikus útvonalakkal, exkluzív tartalommal, még kevésbé ismert budapesti startupok részvételével és már jól ismert cégek közreműködésével, mint például a Shapr3D, a Prezi vagy a LogMeIn. Az érdeklődők beleshetnek a vállalati kulisszák mögé, rendhagyó workshopokon, előadásokon, szakmai fórumokon, interaktív programokon fedezhetik fel a startup kultúra izgalmas rétegeit. Az eseménysorozat mögé az előző években is olyan nagyvállalatok álltak, mint a Google, a Microsoft, a Morgan Stanley vagy az SAP.

Olyan hazai üzletemberek adnak majd elő, mint Bojár Gábor, a Graphisoft szoftverfejlesztő cég és az Aquincum Institute of Technology magánegyetem alapítója, Gerendai Károly, a Sziget Fesztivál és a Szeretem Magyarországot Klub alapítója, a Michelin-csillagos Costes étterem tulajdonosa, valamint Oszkó Péter kockázatitőke-befektető, a kezdeti szakaszban lévő startupok inkubációjával és nemzetközi piacokra juttatásával foglalkozó OXO Labs tulajdonosa. Az OXO Labs nem csak mint előadó lesz jelen, 2020-tól ugyanis befektetőként is csatlakozott a Budapest Startup Safarihoz.

A nemzetközi előadók listáján már biztosan szerepel Kristian Riis, aki nem csak a Nephew nevű dán rockbanda gitárosa és menedzsere, hanem számos startup befektetője és a NORDIC (LA) kreatív akcelerátor alapítója, valamint a dél-afrikai online értékpapír kereskedő vállalat, az Easy Equities alelnöke, Tristan Finnemore. Budapestre érkezik Jeevan Kumar, az online vásárlókat, kereskedőket, vállalkozókat és fogyasztókat azonnali futárszolgálattal összekötő Zoom alapítója, továbbá Florian Wimmer, a Blockpit társalapítója, amely startup azon dolgozik, hogy megkönnyítse a kriptovalutával foglalkozó kereskedők, adószakértők, bankok és hatóságok munkafolyamatait. Előad Dél-Kelet Ázsia legnagyobb piacra lépést segítő szolgáltatóhálózatának létrehozója, a Greenhouse társtulajdonosa, Drew Calin és Bíró Júlia site reliability engineer a tartalomkezelésben úttörő, németországi Contentfultól.