Guerilla
Stáb
Kárpáti György Mór – rendező
Kárpáti György Mór 1984-ben született, Budapesten. 2006 és 2011 között a Színház- és Filmművészeti Egyetem film- és televízió rendező szakján tanult, Enyedi Ildikó és Máthé Tibor osztályában. Az Erdő című vizsgafilmjét a Berlinale Shorts programjában, diplomafilmjét, a Provinciát Cannes-ban, a Cinéfondation szekcióban mutatták be. Gólyatábor című kisjátékfilmjét vetítette a Slamdance Filmfesztivál és a legjobb rövidfilm díját nyerte el Zágrábban. A Guerilla az első nagyjátékfilmje.
„A film nem egy nagy történelmi tabló, hanem közeli perspektívából mutatja be a fiatal szereplőket. Nagyon jó munka volt. Az előkészítéssel, a helyszínkereséssel és a forgatással együtt majdnem két hónapot töltöttünk az erdőben. Olyan volt, mint egy expedíció. Nagy kaland, beavatás, tanulási folyamat volt egyszerre.” – mondja a Guerilla forgatásáról.
Váradi Gergely – Barnabás
1996-ban született Tatabányán. Legelőször 2006-ban varázsolta el a színház szülővárosában, amikor Novák Eszter mint gyerekszereplőt beválogatta A szecsuáni jólélek című előadásába. 10 évesen olyan neves színészekkel játszhatott együtt, mint Margitai Ági és Tóth Ildikó. 2009-ben a Harsányi Sulyom László rendezte Oliver! című musicalben már kiemelt gyermekszereplőként léphetett színpadra. Az előadás próbái alatt ismerkedett meg Rusznák András színésszel, ő tanácsolta neki, hogy jelentkezzen Debrecenbe, az Ady Endre Gimnázium drámatagozatára. 2014-ben a Csokonai Nemzeti Színház Légy jó mindhalálig című musicaljében kapott szerepet. A Hibátlanok című előadás – melyet gimnazista társaival készített – az Országos Diákszínjátszó Versenyen aratott sikere után 2015-ben a Csokonai Nemzeti Színház DESZKA fesztiváljára is meghívták. Ugyanebben az évben három diáktársával Slawomir Mrozek: Nyílt tengeren című művét állították színpadra. Az előadás az Országos Diákszínjátszó Találkozón arany minősítést kapott, Jászay Tamás kritikus pedig meghívta a Thealter U21 fesztiválra, Szegedre. 2016-ban felvételt nyert a Színház és Filmművészeti Egyetem, Pelsőczy Réka és Rába Roland által indított prózai színész szakára. Jelenleg az egyetem 3. évfolyamának hallgatója, színpadon pedig a Katona József Színházban látható Ascher Tamás az Ügy című darabjában.
A Guerilla forgatása kapcsán így nyilatkozik: „Nem volt túl sok filmes tapasztalatom, volt egy filmes kurzusunk az Egyetemen, amit nagyon szerettem és játszhattam pár vizsgafilmben, de ennyi. Így szinte teljesen új volt minden, amit csinálnom kellett, egyszerre volt bennem félelem és izgatottság. Gyurival jó kapcsolat alakult ki köztünk, türelmes volt és könnyű volt vele megbeszélni a dolgokat. A felvételek előtt már csak pár mondatot mondott, éreztem, hogy bízik bennem és ezzel az érzéssel nagyon jó és felszabadító volt játszani. A forgatáson családias stáb volt és pár váratlan akadály ellenére jó hangulatban telt el, míg felvettük a filmet. Izgalmas volt együtt játszani új partnerekkel, látni/megélni, hogyan történik egy filmforgatás. Sokat tanultam belőle és meghatározó élménynek tartom.”
Vilmányi Benett – Antal
1994-ben született Budapesten. 2018-ben végzett a Színművészeti Egyetemen, Zsámbéki Gábor és Fullajtár Andrea osztályában. A 2018-as évadban a Radnóti Miklós Színházhoz szerződött, ahol már 2017-ben eljátszotta Futótűz című darab egyik főszerepét, Simont, a fiatal amatőr boxolót, később A játékos című Dosztojevszkij adaptációban játszotta Alexejt.
Filmben először Sopsits Árpád Hetedik kör című alkotásában láthatta a közönség 2008-ban, majd Mátyássy Áron Átok című drámájában 2009-ben, melyet az Átok 2. és a T.Ú.K. – Tanár úr kérem! követett 2011-ben. 2012-ben a nagysikerű Terápia című sorozat 3. évadában került először a televízió képernyőjére, majd az Egynyári kalandban és 2017-ben a Korhatáros szerelemben kapott szerepet.
A Guerilla című filmben Antalt alakítja. „Nehéz volt, hogy egy ennyire régi történetben kellett játszani. Kihívás volt egy olyan korban és közegben mozogni, amiről alig tudunk valamit. Számomra az a legfontosabb a filmmel kapcsolatban, hogy ennek dacára nagyon emberi és nagyon átélhető ez a történet.” – mondja szerepéről.
A CIKKNEK MÉG NINCS VÉGE!
Lapozz a következő oldalra!