Global Data Protection Index
A felhő átalakítja az adatvédelmi környezetet
A Global Data Protection Index eredményei szerint a nyilvános felhő használata 2016-ban a szervezetek teljes informatikai környezetének átlagosan 28 százalékát tette ki, és ez 2018-ban 40 százalékra növekedett. Szinte az összes, a nyilvános felhőt használó vállalat (98%) az adatvédelmi infrastruktúrája részeként is alkalmazza azt. Íme az adatvédelem legfőbb használati módjai a nyilvános felhőn belül:
- Backup/Snapshot szolgáltatások a nyilvános felhőben kialakult terhelések védelmére, új alkalmazásarchitektúrák használatával (41%).
- Helyszíni terhelések/adatok biztonsági mentése (41%).
- Bizonyos SaaS-alkalmazások védelme (40%).
- Helyszíni adatvédelmi szoftverek felhőalapú verziói a nyilvános felhő terheléseinek védelmére (40%).
- Backup/Snapshot szolgáltatások a nyilvános felhőben kialakult terhelések védelmére, hagyományos alkalmazásarchitektúrák használatával (38%).
A nyilvánosfelhő-alapú környezetek adatvédelmi megoldásainál különösen fontos szerepet játszik a növekvő adathalmaz, ahogy azt a válaszadók 64 százaléka is jelezte, akik fontosnak ítélték a skálázási lehetőségeket. Konkrétan 41 százalék hivatkozott a méretre szabott védelemhez szükséges adatvédelmi infrastruktúrák és szolgáltatások hatására, és 40 százalék a szolgáltatások a nyilvános felhő munkaterheléseinek növekedésével lépést tartó méretezhetőségére.
A szabályozás a fejlődés katalizátora
Az adatvédelmi szabályozások, köztük az Európai Unió általános adatvédelmi rendelete (GDPR) viszonylag újnak számítanak, és még nem ismert az adatszektorra gyakorolt valódi hatásuk. Ugyanakkor gyorsan a figyelem középpontjába kerültek: a válaszadók 41 százaléka is az első három adatvédelmi kihívás között jelölte meg a szabályozásoknak való megfelelést.
Sőt, csak a 35 százalékuk volt biztos abban, hogy a vállalatuk jelenlegi adatvédelmi infrastruktúrája és folyamatai megfelelnek a regionális szabályozásoknak. Ennek az érzésnek tényleges valóságalapja lehet, ugyanis az elmúlt 12 hónapban adatvesztést vagy nem tervezett leállást tapasztaló vállalatok válaszadóinak 12 százaléka arról számolt be, hogy bírságot kellett fizetniük.
A Dell EMC Global Data Protection Index bemutatása
A Dell EMC a Vanson Bourne céget bízta meg a harmadik Global Data Protection Index elkészítésével, amelyhez 11 iparág és 18 ország 250-nél is több alkalmazottat foglalkoztató állami és magánvállalatainál dolgozó 2200 informatikai döntéshozót kérdeztek meg az adatvédelmi stratégiáik kidolgozottságáról. A Vanson Bourne 2018 szeptembere és novembere között végezte el a felmérést. A vizsgált országok között szerepelt az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Franciaország és Németország 200-200 válaszadóval, valamint Kanada, Mexikó, Brazília, Dél-Afrika, az Egyesült Arab Emírségek, Olaszország, Svájc, Hollandia, Ausztrália, Japán, Kína, Dél-Korea, India és Szingapúr 100-100 válaszadóval.