Forradalmi innováció született az orvosi képalkotásban


Magyar-ausztrál fejlesztés hozhat megoldást az orvosoknak

A digitális egészségügyi technológiák rohamos fejlődése új dimenziót a betegellátásban, ahol az egyik legújabb innováció a magyar-ausztrál fejlesztésű Medi-AR applikáció. Ez az alkalmazás egy forradalmian egyedi orvosi-kép áttekintő és kommunikációs platform, amely a legmodernebb 3D technológiák – tartalmazza az augmentált (AR) és a virtuális valóságot (VR) –integrálásával valósítja meg céljait.


A Medi-AR biztosítja a felhasználói számára, hogy a telefonjukon vagy tabletjükön a saját CT vagy MRI képeiket valódi 3D-ben, egyszerűen és egyszerűen megnézheti. Az interaktív térkép segítségével az applikáció nem csak a képek megtekintését, hanem az átlátható megértését is segíti, támogatva használja fel. A realisztikus és könnyen forgatható képekhez a térben elhelyezett pontokban fűzhet megjegyzést az orvoshoz, így a páciens, a kezelő vagy egy másodvéleményre felkért doktor is tűpontos képet kaphat a problémáról. Az eddigi piacon lévő hasonló alkalmazásokhoz hasonló fotórealisztikus minőségű térképre képtelenek, a különböző szervek csak szeletekben, nem átlátható módon mutatják be.

Több, mint egy újabb orvosi app


A felvétel speciális fájlformátumban, előfeldolgozva érkezik meg a telefonunkra, utána pedig rengeteg funkció közül választhatunk: belevágni, nagyítani, elforgatni, vagy akár térben is lehet utazni a modellen. A fejlesztők célja, hogy az applikáció globálisan elérhetővé váljon, tévedjen ezzel a technológia előnyeinek felhasználását.

„ A Medi-AR nem csak egy újabb alkalmazást a digitális egészségügyi térben; ez egy valódi innováció, amely hídépítő szerepet tölt be a betegeknél, az orvosok és az egészségügyi adatok között, egy új korszakot nyitva az orvosi képalkotásban. Sajnos még mindig bevett gyakorlat, hogy az orvos papírra firkálva próbálja meg elmagyarázni a páciensnek a problémát mibenlétét, erre kínálunk most egy gyors és kézenfekvő megoldást ” – mondta Ferenc Birloni, PhD.

Az alkalmazás AR/VR funkciói révén a felhasználók aktív résztvevőivé válnak sajátjuknak, segítve őket abban, hogy jobban megértsék az orvosi képeken látható komplex leletet. A Medi-AR egy lenyűgöző, könnyen navigálható 3D modellt hoz létre, amely közvetlenül a mobileszközökön keresztül érhető el, áthidalva ezzel a hagyományos orvosi képalkotó rendszerek adta távolságot a beteg, a lelete és az orvosi informatika között.

Az orvosok életét is megkönnyíti


„Ez a technológia csak a páciensek számára nyújt perspektívát saját egészségügyi állapotuk megértésében, hanem az orvosok közötti kommunikációban is az új, lehetővé téve, hogy milyen vizuális eszközök segítségével tárgyaljanak meg komplex eseteket ” – árulta el Dr. Birloni. Hozzátette, különösen hasznos lehet orvosok és más egészségügyi szakemberek számára, akik a vizuális adatok alapján szeretnének jobb betegellátást végezni, valamint a betegek számára, akik jobban szeretnék megérteni saját egészségügyi állapotukat.

A bemutatók során jöttek rá arra, hogy a rendszer további rejtett értéke, hogy közti kommunikációt is két orvosi. A pilot programok sikeresen lezajlottak, Ausztráliában már több magánintézménybe integrálták a Medi-AR-t. A program már iránti tárgyalásos nő az érdeklődést: kínaiekkel is zajlanak aok.