Elvárják a hallgatók, hogy az egyetemek segítsék az elhelyezkedésüket


Mérnöki szakterületeket támogatnak szívesen a cégek

A hallgatók közel kétharmada fontosnak tartja, hogy az általuk választott oktatási intézmény szoros partnerséget ápoljon több céggel is, ezzel segítve majd az elhelyezkedésüket – derül ki a Műegyetemi Állásbörze és a MISZ Műegyetemi Iskolaszövetkezet legújabb kutatásából. A felmérés rámutatott, a felmérést rámutatott, hogy az informatikai képzési és a mérnöki területek hallgatóit támogatná, hanem jelentős szándéka a gazdaság-, társadalmi- és természettudományi területekre is.



Az oktatásban lezajló változásokat és fejlődést vizsgálták legújabb kutatásukban Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvényének szervezői.

A Műegyetemi Állásbörze partneri visszajelzései alapján elmondható, hogy a tízből kilenc vállalat foglalkoztatott gyakornokot, és a cégek harmadánál működik mentorprogram, legtöbbször a szervezeten belül. 96 százalékos arányban fontosnak számít a munkavállalók releváns diplomája és szakképzettsége, de ugyanilyen arányban érzik nélkülözhetetlen potenciális egyetemek támogatását is.

A kutatásból kiderül, hogy a potenciális egyetemeket támogató cégek 78 százaléka betekintést a mindennapi életébe, akár gyárlátogatásba, akár nyílt napra is, 70 számára. A vállalatok közel fele mentorálást is kínálunk.

Több gyakorlatot igényelnének a hallgatók

„A szakkollégiumokban, versenycsapatok munkájában részt vevő hallgatók olyan kompetenciákat szereznek, mint az együttműködés, a felelősségvállalás vagy a határidők betartása, amelyek a későbbi munkájuk során kiemelt jelentősséggel bírnak” – tette hozzá az egyik céges partner. Ehhez a hallgatói válaszok alapján csupán a diákok kis tagja valamelyik szakkollégiumnak és nem jellemző a versenycsapatban való részvétel sem.

A válaszadók szerint fontos a felsőoktatási intézményekben a gyakorlati oktatás. Többségében arról számoltak be, hogy a tanórák valamivel több mint fele gyakorlat, de véleményük szerint az aránynak 75 százalék felett kellene lennie.

Négyezer állásajánlat egy helyen

Az álláskereső hallgatók számára segítséget nyújt március 21. és 22. között az 53. Műegyetemi Állásbörze, ahol több mint 150 kiállító közel négyezer állásajánlattal lesz majd jelen. Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. A munkaadók sokszínűségét jellemzi, hogy foglalkoztatottságuk 11 és 57 ezer fő között mozog. A vállalatok foglalkoztatott, felsőfokú végzettséggel rendelkező aránya pedig szektortól függően 9-100 százalék közötti, átlagosan 65,5 százalékos.

„A Műegyetemi Állásbörze szervezői nevében mondhatom, hogy minden évben törekszünk arra, hogy olyan újításokat valósítunk meg, melyeket előre mutatnak, és nem mellesleg segíti a látogatók célirányos keresését, karrierjük beindítását és természetesen a partnerek kényelmét is. Idén elindul a kampuszosítás, ennek első fecskéje a Q épület. 15 kiállító és színes programsor várja az érdeklődőket ebben az épületben is” – mondta el Orbán Balázs, az eseményt szervező Műegyetemi Hallgatói Kft. (MŰHASZ) ügyvezető igazgatója.

Hozzátette, hogy a K épület Tudásfórumában idén tavasszal számítanak az érdeklődők egyéni és személyes CV- és karrier-tanácsadásra, grafológiai elemzésre és CV-fotózásra, de az előző év sikerein felbuzdulva újabb műsorral jelentkezik az Állásbörze podcastja is, amelynek témája a mentorálás. elindult a Keress jól! blog is, az álláskeresőknek nyújtanak segítséget a karrierjük építésében.

Az esemény ingyenes és nyitott minden hallgató, pályakezdő és felsőfokú végzettséggel rendelkező érdeklődő számára.