Együtt kezdtük szereplők

Jakab Balázs

„Balázs vagyok, 23 éves, a színmű miatt 18 éves korom óta lakom a belvárosban, előtte a családommal éltem Csobánkán. Gimnáziumban matematika tagozatos voltam, de minden más is érdekelt. Az érettségiig rendszeresen sportoltam és 9 évig jártam zeneiskolába, ahol ütőhangszeres zenét és kamarazenét tanultam. A nővérem 5 éve él Londonban, így jól ismerem a “külföldön szerencsét próbálni” kifejezés nehézségeit, kihívásait. Az egyetem első éveiben kollégista voltam, de épp a casting időszak előtt terveztem külön lakásba költözni, mert azelőtt nem volt igazi lehetőségem egyedül lenni. Jelenleg olyan feladataim vannak, amik motiválnak, lehetőségem van sok helyen, sok színes feladatot csinálni. A forgatás előtt lehettek volna filmes feladataim, de engem is elért a vírus, azokról le kellett mondanom, így a nyári munkába zöldfülüként kezdtem bele.”

Katona József Színházban dolgozik, 2022-ben Zsámbéki Gábor rendezésében, a Főtitkárok című színdarabban látható. Jelenleg Novák Eszter rendezésében a Moszkva-Peking Transzszimfónia című produkcióban próbál. Az Együtt kezdtük az első nagyjátékfilm szerepe.

Korábbi munkái:

  • Franz Kafka: A kastély (2019., r. Bodó Viktor) – SZFE
  • Átlépted a küszöbünk (2020., r. Tárnoki Márk) – SZFE
  • Rolf Hochhuth: A helytartó (2020., r. Zsótér Sándor) – SZFE
  • Szirmai-Mohácsi: Mágnás Miska (2021., r. Mohácsi János) – SZFE
  • A nagy Ibsen-vizsga (2022., r. Tarnóczi Jakab) – SZFE
  • W. Shakespeare: Lear király (2021., r. Zsámbéki Gábor) – Katona József Színház
  • Rejtő Jenő: A tizennégy karátos autó (2020., r. Keresztes Tamás) – TRIP Városmajor

Mosolygó Sára

2018-ban kezdte tanulmányait a Színház- és Filmművészeti Egyetemen színművész szakon, Zsámbéki Gábor és Fullajtár Andrea osztályában.

Jelenlegi munkái:

  • Kartonpapa (Szkéné) – Nézőművészeti Kft.
  • A Pillangók szabadok (Bethlen) – Art-Színtér
  • A nagy Ibsen vizsga (Trafó) – SZFE

Kövesi Zsombor

„Kedvencem a mákos guba, legkevésbé pedig a bemutatkozásokat szeretem.”

Győrben született. Családjából először húga kezdett el színjátszó csoportba járni, ami számára is meghozta a kedvet a színjátszáshoz. Sikeres felvételije után, 2017-től a Színház- és Filmművészeti Egyetem színművész osztályának hallgatója.

Kisjátékfilmek, amikben látható:

Kakkukfióka, rendező: Beleznai Márk (2021)

Hogy ne győzzünk, rendező: Füzes Dániel (2022)

Diszfória, rendező: Bórus-Nagy Levente (2022)

Koós Boglárka

„Nehéz magam meghatározni. Ha nem játszom, felülök a biciklimre, túrázom, gyűjtöm a Kéktúra pecséteket, de újabban zongorázom is egyelőre meglehetősen ügyetlenül.”

2018-tól a Színház- és Filmművészeti Egyetem színművész hallgatója. A Tanár 4. évadában ő alakította Bellát. Énekelt a Szeplőtelen fogantatás zenekarban. Öt előadásban játszik a Vígszínházban, a következő bemutatója májusban a Trafóban Az üvegbura című monodráma lesz Bagossy Júlia rendezésében.

Lelkes Botond

„Mostanában divatos szó a tartalomgyártó, lehetek tartalomgyártó? Talán létrehozó… a szó-szoros és kevésbé divatos értelmében – már ami a tartalmat illeti. Szeretnék az lenni!

Színészettel, zeneszerzéssel és film készítéssel foglalkozom.”

Budapesten született. 2018-tól a Színház- és Filmművészeti Egyetem színművész szakos hallgatója. A színészet mellett zeneszerzéssel foglalkozik. 2019-ben a Nemzeti Filmintézet filmzeneíró pályázatának egyik nyertese. 2022-ben a Pécsi Nemzeti Színházban látható Zsótér Sándor rendezte Bűn és Bűnhődésben Raszkolnyikov szerepét játssza, de a darab zenéjét is ő szerezte.

Mészöly Anna

Kecskeméten született. 2018-ban végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetemen Fullajtár Andrea és Zsámbéki Gábor osztályában. Egyetemistaként játszott a Radnóti Színházban, 2018 óta a Miskolci Nemzeti Színház tagja. Jelenleg a Mester és Margarita, a Hermelin, A vadkacsa, a Vojáger, a szentivánéjiÁ!, a Hegedűs a háztetőn, a Hamupipőke, az M. A. naplója, a Kasimir és Karoline, az Élektra és a Déjà vu című előadásokban látható.Színpadi szerepei mellett játszott A martfűi rém, az Egy másik életben és a Drakulics elvtárs című filmekben.2022-ben Soós Imre-díjjal ismerték el.

Kanyó Kata

„Többek között balerinának készültem egy ideig, de ugyanolyan erőbedobással dzsúdóztam és vízilabdáztam majdnem egyidőben. Udinében anyanyelvi szinten megtanultam olaszul, amiből mára már sajnos sokat felejtettem, de érteni majdnem mindent értek. Szeretek főzni, leginkább másokra, van egy mentazöld szerelembiciklim, és szeretnék megtanulni fékezni a görkorcsolyámmal.”

Debrecenben született. Ötéves korában elköltözött a családjával Olaszországba. Négy évig éltek Udineben, és ez az időszak rendkívül meghatározó volt számára. Ebesen, egy Debrecen melletti községben fejezte be általános iskolai tanulmányait, középiskolába pedig a Debreceni Ady Endre Gimnáziumba járt dráma tagozatra.

2018-tól a Színház- és Filmművészeti Egyetem színművész szakos hallgatója, Zsámbéki Gábor és Fullajtár Andrea osztályába nyert felvételt.

Színházi/filmes szerepei:

A nép ellensége, FreeSZFE/MU Színház, rendező: Antal Bálint

Don Juan, Komáromi Jókai Színház/Szkéné, rendező: Nagy Péter István

Mágnás Miska, Hatszín Teátrum, rendező: Mohácsi János

A nagy Ibsen-vizsga, Trafó, rendező: Tarnóczi Jakab

Rolf Hochhut: A Helytartó, rendező: Zsótér Sándor

Moszkva-Peking Transzszimfónia, Katona József Színház, rendező: Novák Eszter (bemutató: 2022 május 14.)

Hrisztov Toma

1994. augusztus 16-án született Budapesten, apai ágon bolgár származású. 2022-ben diplomázik a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, színművész szak – bábszínész szakirányon. Tanulmányai alatt fél évet kint töltött Erasmus ösztöndíjjal Párizsban, a Nanterre Egyetemen, Előadóművészet (Art du spectacle) szakon. Két évig a Pesti Magyar Színiakadémia diákja volt. A budapesti Madách Imre Gimnáziumban érettségizett, ahol tagja volt a Thália Stúdiónak. A Diákszínpadok vetélkedőjén rendezett két előadása 2012-ben és 2013-ban elnyerte a Legjobb előadás díját. Évekig járt az ÁSZ drámaiskolába, valamint egy évig a Katona József Színház Ifjúsági foglalkozásaira, a Katona-klubba. Hét évig hegedült és zenekari tag is volt.

Színművészetis vizsgaelőadásai mellett több színházban vendégszerepelt: Budapest Bábszínház, Radnóti Színház, Magyar Színház, Griff Bábszínház, Gólem Színház, Pinceszínház. Nagyjátékfilmekben, tévéjátékban, sorozatokban, kisfilmekben és reklámokban is szerepelt. Nemzetközi sorozatokban játszott angolul, párizsi tanulmányai alatt pedig francia nyelven lépett színpadra. Többek között Kis Hajni Külön falka című 2021-es díjnyertes filmjében is feltűnt egy mellékszerepben. 2018 óta szinkronszerepei is vannak.

Elmondása szerint sokféle műfaj érdekli: a prózai, zenés, bábos, fizikai színház, a performanszok és a filmezés is közel áll a szívéhez.

Nagy Márk

1994-ben született Nagyatádon. A keszthelyi Vajda János Gimnáziumban érettségizett. Egy évet tanult a budapesti Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakközépiskolában is. 2013-2018 között a Kaposvári Egyetem színművész szakos hallgatója volt. 2018-2020 között a Nemzeti Színház tagja, míg 2020-tól a Radnóti Színház színésze.

Fontosabb színházi szerepei

Egy ember az örökkévalóságnak (2019) – Richard Rich

Az ember tragédiája (2018) – Az egyik Lucifer

A gömbfejűek és a csúcsfejűek (2018) – Parr, földbérlő

Woyzeck (2018) – Franz Woyzeck

Az ügynök halála (2017) – Biff

Figaro házassága, avagy egy őrült nap emléke (2017) – Adam, az Éden Vállalat tulajdona

Galilei élete (2016) – A kis barát

Tóth Ilonka (2016) – Gáli József

Isten ostora (2014) – Edek, hírnök

János vitéz (2014) – Kobzos legény

Boldogságlabirintus (2014)

Mucsi Zoltán

1979-1995 között a szolnoki Szigligeti Színháznál segédszínészként kezdte. A Színművészeti Főiskolára többször is jelentkezett, de nem vették fel. 1995-1997 között szabadúszó volt. 1997-ben az akkor alakuló Bárka Színházhoz szerződött, 2002-ben pedig a Krétakör Színház tagja lett. Országos ismertségét a Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten című filmjével szerezte. Ebben együtt szerepelt Scherer Péterrel, akivel azóta is számos színdarabban, filmben dolgoztak együtt. Azóta játszott a Kontrollban, az Argoban, a Budapest Noir-ban, és a Jupiter holdjában. Tévésorozatokba is gyakran hívják. Látható volt a Munkaügyekben, a Tóth Jánosban és legutóbb a Pepében.