Az idei Színes Város Budapest Fesztivál utolsó 2 helyszíne október végére készült el

Az idei év témája, a bor és a gasztronómia ezeken a helyszíneken is megmutatkozik. Kiemelt város volt idén a street art központjának számító német főváros, ami azt jelenti, hogy 3 alkotó is érkezett Berlinből Budapestre, valamint 1 művész elutazott a Színes Város felkérésére Berlinbe megfesteni egy falat. Az iamsuzie művésznéven alkotó Bakos Zsuzsi a bor tematikáját választotta, azon belül is a Tokaji aszút, amelyet királynőként ábrázol. Utalva ezáltal a bor nemességére, megtartva saját alkotói stílusát, amelyben a könnyedség és a játékos karakterábrázolás köszön vissza. A borkészítés eszköztára körülöleli a megszemélyesített aszút. A háttérben hegyek, völgyek, lankás dűlők, a magyar borvidék klasszikus látvány elemei láthatóak. A kép előterében borászati kellékek vehetők észre, valamint érett szőlőfürtök és aszú a lopóban. Az alkotás Berlinben, a Tasdorfer Straße-n látható.


Fotók: Farkas András

Ruben Sanchez Madridban született, majd Barcelonában nyitotta meg saját stúdióját. Emellett rövidebb ideig élt New Yorkban és Dubaiban is. Ruben autodidakta módon formálta saját művészi stílusát. Falfestményei, szobrai, installációi, grafikái és videómunkái tükrözik élénk színvilágát, egyedi formavilágát. A spanyol művész a tradicionális, 16. századi csendéletekből – melyek jellemző motívumai az ételek – merített. A korabeli  művek tematikájában általában szerepelnek a halál, a Földön töltött szűkös időnk és a tiszavirág életű élvezetek szimbólumai. Ruben szerette volna megfordítani ezt a nézőpontot, a sötét és sóvárgó látásmód helyett, színes és életteli csendélet létrehozására törekedett, így arra emlékeztetve minket, hogy noha emberi létünk véges, az itt töltött idő alatt az élményekre, örömökre, élvezetekre fókuszáljunk ahelyett, hogy keseregnénk.
A régi mesterek – hogy az élet rövidségére és az élvezetekre emlékeztessenek -, gyakran festettek buborékokat, gyümölcsöket, füstöt, tengeri ételeket, húst, valamint órákat, vagy akár koponyát műveikre. Ruben tervén is megtalálható valamennyi motívum az előbbiekből – tisztelegve a múlt előtt -, de már a modern kor felfogására utalva és az élet szeretetét, élvezetét hangsúlyozva. Az alkotás az I. kerület Csalogány utca 36. szám alatti tűzfalon tekinthető meg.

Fotók: Farkas András