A Tourbillon nem jelent komplikációt?


Abraham-Louis Breguet feltalálta a tourbillont, hogy sikeresen kiküszöbölje a gravitációnak a zsebóra pontosságára gyakorolt ​​hatását. 1801. június 26-án kapott rá szabadalmat, de a megrendelők számára történő gyártás még csak 1805 előtt indult el. A szabadalom lejárta után is ritka maradt a tourbillonnal ellátott zsebóra, hiszen kivételes képességeket igényelt a megmunkálása. A karórákban a tourbillon későn virágzott. Egyes márkák, köztük az Omega, kísérleteztek a tourbillon mozgásokkal prototípusokban, de ez a komplikáció csak a kvarcválság után vált igazán népszerűvé és egyre gyakrabban észlelhetővé.

Sokan még mindig azt gondolják, hogy a turbillon komplikáció. Noha minden bizonnyal bonyolult az elkészítése, ez egy kiegészítés az óra megúszásához. Mivel ez egy mechanikus óra elengedhetetlen alkatrésze, nem számít komplikációnak. Ugyanebben a megvilágításban a remontoire, vagyis a George Daniels által kitalált koaxiális menekülés is nem komplikáció, bár ezek elkészítése jelentős szakértelmet igényel.

Breguet Classique Tourbillon Extra-Plat Anniversaire
Ez felveti a kérdést, hogy mi a szövődmény? A válasz attól függ, hogy kit kérdezel. Egy purista bármit mondhat, csak nem az óramutatót. A korai óráknak csak egyetlen mutatója volt az idő kimutatására. Azonban, mivel itt a karórákról beszélünk, a legszélesebb körben elfogadott konszenzus ebben a kérdésben az, hogy az órákon, perceken és másodperceken túlmenően bármilyen hozzáadott funkció komplikációnak számít. Tehát még akkor sem, ha egy 60 másodperces tourbillon másodpercmutatóként működik, még mindig nem éri el a vágást.

Martin Green