A tavasz érkezésének ünnepe
– Tulipánszüret a Kincsek Völgyében a Balaton mellett
Mandala formában ültetett virágok, gyümölcsfaültetvény, mediterrán kert levendulával és rozmaringgal – egy birtok, ahol tényleg minden a természet ajándéka. Akik áprilisban meglátják a Bálványoson lévő Kincsek Völgyét, egy különleges világba csöppennek. Ilyenkor virágoznak, így a legszebb pompájukban láthatók a tulipánok, és nemcsak megcsodálni lehet őket. Aki szeretne, haza is vihet ebből a különös szépségű, szerény virágból, otthon is élvezheti a választott virágok szépségét.
A tulipánmezők inspiráló szépsége nemcsak a felnőtteket, hanem a gyerekeket is megragadja, és a tulipánünnep remek alkalom, hogy az év legjobb természet-, családi vagy szerelmesfotói elkészüljenek. Lehet sétálni a labirintusban, ami pár év múlva már elég magas lesz ahhoz, hogy barangolni lehessen benne, leülni a tulipánmandalák melletti padokra és tölteni a napfénnyel, élvezni a színes virágok kavalkádját. Ám a Kincsek Völgye lankáin a Tulipánszüret nem egy egyszerű „szedd magad” virágvásár.
Tulipánszüret – kicsit másképp
Koncentrikus körök, csiga és hatszög – a számtalan színű, sőt, színárnyalatú tulipán különleges alakzatokban virágzik, itt a virágok nem sorban vannak ültetve, hanem mandalaformákban. Szimbolikusan a 4 égtáj szerint tájolva veszi körül a három külső tulipánmandala a középen lévő nagy mandalát, ami az élet magját szimbolizálja. Nem géppel, hanem kézzel ültették el a hagymákat, így született ez az egyedülálló látvány. Korosztálytól mindenki más és más élménnyel távozik a Tulipánünnep után. Lehet jönni párban, családdal, barátokkal – vagy pont, hogy egyedül, a természet közelsége mindenkinek tartogat ajándékokat.
Program családoknak, pároknak, baráti társaságoknak – a Balatonnál
A birtok tulajdonosai szerint óriási szerencse, hogy a Kincsek Völgye pont a Balaton mellett van. Így azok is rájuk találhatnak, akik nem ezen a vidéken élnek, de épp a magyar tengernél nyaralnak, kirándulnak. A Kincsek Völgyében nem ér véget az év a Tulipánszürettel. Az év további részében is élmény a látogatóknak – egy csésze tea mellett megpihenni a főépületben, amit olyan egyedi bútorok díszítenek, mint a kidőlt bálványosi gémeskút ágasából készített csillár vagy a szomszéd bácsi kiszáradt körtefájából készült polc. Ötleteket is lehet meríteni ebből a fajta lakberendezésből, aminek az alapja az újrahasznosítás. A fabútorok például mind lábon száradt fából készültek, mert nem akartak élő fákat kivágni csak azért, hogy az elképzelt tárgyak megszülethessenek. A kertben álló jurtát távoli országokból hozott emlékek színesítik, aki belép, a különböző népek, kultúrák, szokások világába kóstolhat bele.
Itt minden a természet ajándéka – a Kárpát-medence őshonos gyümölcsfáival találkozhatunk
Mediterrán kert rozmaringgal, levendulával, szalmagyopárral – minden gyógynövényt, ami itt terem, felhasználnak, a párlatokból tinktúra, szörp, virágvíz, kozmetikum készül. „Minél nagyobb a biodiverzitás, annál jobb egy ültetvény” – ennek jegyében a birtokon 250 különböző fajtájú csemete gyümölcsfát ültettek, olyanokat, amiket csak a Kárpát-medencében őshonosak. A fákat nem permetezik és nem metszik – néhány év alatt beállt a természet rendje.
A Kincsek Völgye minden csütörtökön – pénteken – szombaton és vasárnap várja a tulipánok, a virágok, a szépség és a természet szeretőit Bálványoson.
A völgy pár perc alatt elérhető az autópályáról, a látogatók tágas parkolóban hagyhatják az autókat, további részletek a Kincsek Völgye Facebook oldalán .
Kétféle támogatói jegyet váltani, melyekkel a Kincsek Völgye Alapítvány munkáját segítik a látogatók. Előzetes regisztráció nem szükséges.
Kincsek Völgye Alapítvány: tudatosság és közösség
Az alapítvány célja a tudatos emberek közösséggé való összefogása, életterének kialakítása, az önellátás lehetőségeinek megismertetése az alábbi célok megvalósításán keresztül. A természetes anyagokból való építészet kutatása, megismertetése, természetes épületek létrehozása és fenntartása. Az alapítvány célja, a természet adta zöld energiák kutatása, felhasználása és népszerűsítése. Az alapítvány célja, környezetünk tudatos hulladékmentesítése, ennek népszerűsítése. Az alapítvány célja, közösségi és kulturális terek létrehozása és programjainak szervezése. Az alapítvány célja, kézműves termékek előállítása, népszerűsítése és értékesítése. Az alapítvány célja, a növény és zöldségtermesztés, valamint a természetes növényi étrendek megismertetése, népszerűsítése. Az alapítvány célja továbbá, a célokkal egyetértő közösségek és életforma létrehozása, fenntartása és működéseinek kutatása.
Kincsek völgye – ahol a természet nem visszavette, hanem visszakapta, ami az övé!