A Pünkösdi Királyság fellépőiről
Dalinda koncert – A DALINDA a’capella együttes autentikus és modern hangzások segítségével meséli el nekünk a női lét szakaszait. Az együttes három fiatal énekese nőies energiával hatja át a közönséget és magyar népi dallamainkat indaszerű játékossággal fogalmazzák meg. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népi Ének szakán kezdtek el együtt dolgozni számos autentikus és világzenei produkcióban. Tagok: Paár Julianna, Tímár Sára, Nádasdy Fanni
Szalóki Ági gyerekkoncert – Szalóki Ági 15 – 2014 májusában jelent meg a Körforgás, Szalóki Ági zenéskönyve a Kolibri Kiadó és a Tom–Tom Records gondozásában. A Körforgás zenei anyagát énekelt versek alkotják, többek között József Attila, Tamkó Sirató Károly, Szabó T. Anna, Erdős Virág, Jónás Tamás és Garaczi László költeményei. A zeneszerzők, Szalóki Ági és Fenyvesi Márton, aki első ízben dolgozott együtt Ági összeszokott csapatával, színes, izgalmas zenei világot hoztak létre: a dalok a magyar, cigány, az afrikai mali és pigmeus, az indiai zenei hagyományok mellett a jazz és a könnyűzene világából is merítenek. A Körforgás szövegei is sokfélék: a gyerekek és felnőttek számára ismerős élethelyzetekről szólnak (utazás a négyes–hatos villamoson, mi történik, ha lefagy a számítógép), de lehetőséget adnak a szerelemről, a születésről, a családról és az elmúlásról való beszélgetésekre is. A verseket a körforgás jegyében Szabó T. Anna mesefüzére öleli körül, a kötet gyönyörű illusztrációit Kiskovács Eszter készítette. A Körforgás családi zenés könyv – minden Cipity Lőrinc és Gingalló rajongó legnagyobb örömére. A Körforgás olyan útravaló, amit sokan és sokáig hallgathatnak, forgathatnak, mindig találnak benne újat. Szalóki Ági családi koncertjein az elhangzó dalokat a Körforgás című lemez dalaiból, a Cipity Lőrinc és Gingalló dalaiból, sőt, a Téli-nyári labodából válogatja.
Szalóki Ágnes – ének, Csókás Zsolt – gitár, Födő Sándor „Fodo” – ütőhangszerek, Kovács Zoltán – nagybőgő, Rácz Krisztián – gitár, Szalai Péter – tabla. Hangosítás: Gere Miklós.
A Szalóki Ági gyerekzenekar tizenöt év alatt négy albumot készített, nagyjából 600 koncertet adott Magyarországon és a határon túli magyarok közösségeiben. A zenekar tizenöt éve hű alapelveihez: a gyerekek iránti tiszteletüket a gyerekek iránti figyelemmel, zenei igényességével is kifejezi. Zenéjükben a magyarországi gyerekzenék történetében először szólalt meg hangszeres improvizáció, a zenekar elsőként emelte be a jazzt a gyerekzenébe. Cigány nyelvű dalokkal is elsőként szóltak a gyerekközönséghez.
Fölszállott a páva gálaműsor Pál István ’Szalonna’ és bandájával – Az MTVA által 2012-ben először megrendezett népzenei és néptáncos tehetségkutató, a Fölszállott a Páva a világon először tette a hagyományos kultúrát tehetségkutató műsor tárgyává. A műsor eddigi 6 évadából jól ismert énekesek, zenészek, táncosok lépnek színpadra Pál István ’Szalonna’ és bandájával közösen.
Poklade és a Tabán Szerb Nemzetiségi Egyesület táncosai – Poklade zenekarban benne van az egész Balkán. A kabócák éneke, a szétpattanó üvegszilánkok, a rakija tüzessége. Ízek, illatok, színek és zamatok, fájdalom és életigenlés, de főként valamiféle ősi energia, mely kézen ragad és elrepít. Zenéjük valódi poklade, valódi átváltozás. Tagok: Balog Tamás Cérna – prímtambura, Róka Roland – prímtambura, Cselinácz Marko – harmonika, ének, Andrics Attila – basszus prímtambura, tapan, ének, Pávkovics István – basszus prímtambura, harmonika, ének, Bischof Dávid – tamburabőgő, Bóka Balázs Andor – tamburabrács, Gráf Vivien – ének.
Fitos Dezső Társulat – Szentendre Táncegyüttes: A falu – A Magyar falu és a Falusi színek folytatásaként kerül bemutatásra a Szentendre Táncegyüttes és a Fitos Dezső Társulat legújabb, A falu címet viselő táncelőadása. „Gyökereink a mélybe nyúlnak. A falu zárt, hagyományőrző közössége szövetkezett a természettel, melyhez elszakíthatatlan kötelékek fűzik. Ott ideje volt az éneknek, a táncnak, a születésnek és a meghalásnak. Óriás gyermekek apáik, nagyapáik válláról szemlélték a világot. Mi is ezt a régről jövő tudást szeretnénk közvetíteni az ő segítségükkel táncban, muzsikában megmutatva.” Rendező, koreográfus: Kocsis Enikő és Fitos Dezső.
Parno Graszt – A Parno Graszt roma népzenei együttes Paszabból. A zenekar hiteles cigányzenét játszik. „Parno Graszt” romani fogalom, jelentése „Fehér ló” (a fehér szín a tisztaság jelképe a ló a szabadságé). „Parno Graszt” 1987-ben lett alapítva. Úgy magyarul, mint romani nyelven énekelnek, egy dalban is cserélik a nyelvet, vagy egyszerre énekelnek mindkét nyelven. A zenekar a gyökereit a közvetlen környezetében gyűjtötte. Első lemezük a megjelenés után a World Music Chart Europe hetedik helyére került fel, ez más magyar együttesnek azóta sem sikerült.