A legjobbjait díjazta a MOHOSZ a gödöllői gáláján

Tavaly 19 versenyszakág volt, amelyben Európa- vagy világbajnoki érmet sikerült szerezniük magyar sporthorgászoknak – emelte ki a Nemzeti Sporthíradónak nyilatkozva Szűcs Lajos, a Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) elnöke a X. Nemzeti Horgászsport Gálán és Támogatói Banketten.

A 2022-es a legjobb éve volt a MOHOSZ-nak, és a Gödöllő Királyi Kastélyban rendezett szerdai eseményen az eredményeket, illetve a sporttámogatási rendszert értékelték, emellett a legjobbakat díjazták.

Az elnök beszélt arról, hogy a szövetség 800 ezer taggal rendelkezik, és 29 versenysport szakág van Magyarországon, amelyek képviselői megmérkőznek az édesvízi halfogás versenyein itthon és külföldön.

“A tavalyi év kicsit furcsa volt, Covid után, háborús helyzetben meg az aszályos időjárásban kellett megtartanunk a versenyeket. Több olyan verseny is volt, melyet Ukrajna rendezett volna, de a háború miatt rendezőt kellett váltani. Mi is elvállaltunk egy versenyt” – idézte fel Szűcs Lajos, hangsúlyozva, hogy 2022-ben 19 olyan versenyszakág volt, amelyben Európa- vagy világbajnoki érmet nyertek magyar sporthorgászok, emellett pedig a casting (céldobó) szakágnak, amelyből az év sportolója díjazott is kikerült, még plusz öt versenyszámban sikerült érmet szereznie.

“Nagy várakozással indultunk neki az évnek, azt gondoltuk, hogy a 2021-es évet nagyon nehéz lesz túlszárnyalni, hiszen abban az évben 18 versenyszámban sikerült érmet szerezni. Ehhez képest jobb eredményt értünk el” – folytatta az értékelést.

Mint mondta, ahhoz, hogy a későbbiekben is jöjjenek a hasonló sikerek, arra van szükség, hogy minél több fiatal kezdjen el sporthorgászni és a több mint háromezer versenyzői kártyával rendelkező sporthorgász “olyan kitartó és következetes munkát végezzen el, mint az elmúlt évben tette”.