Digitalizációs részleg alakult hazánk piacvezető könyvelő vállalatánál

Külön digitalizációs szervezeti egységet hoztak létre a Process Solutionsnél (PS), hazánk egyik vezető számviteli, adózási és bérszámfejtési szolgáltatásokat nyújtó vállalatánál.

Az automatizált könyvelési folyamatok, döntéstámogató rendszerek és egyéb informatikai fejlesztések nem csupán megkönnyítik a mindennapi munkát, de egy teljesen új irányt mutatnak a könyvelés és bérszámfejtés szakterületein belül.
 
Az accounting és a payroll hiába szerepel napjaink legkeresettebb szakmái között, a sztereotípiák sokszor időigényes, ismétlődő, manuális feladatokkal azonosítják a számvitellel foglalkozó szakterületeket. A digitális transzformáció felvirágzásának köszönhetően azonban számos folyamatot már most egyre modernebb technológiákkal helyettesíthetnek, így a jövőben a szakemberek még inkább a kihívásokra és értékteremtésre tudnak koncentrálni. A PS-nél ezt az irányt hivatottak képviselni az új digitalizációs részleg létrehozásával.
 
A szervezeti egység élére Sólyom Attilát nevezték ki, aki mostantól digitális transzformációs igazgatóként egy 15 fős csapat irányításáért felel. Sólyom Attila öt éve folyamatfejlesztési szakemberként csatlakozott a Process Solutionshoz, azonban a digitális fejlesztéseket mindig is igazi szenvedéllyel figyelte, elemezte és alkalmazta. A bérszámfejtés és a könyvelés világa sosem állt távol tőle, tudása kiterjed az adatfeldolgozás, projekttervezés és szoftverfejlesztés területeire is. A PS előtt olyan cégeknél dolgozott hasonló pozíciókban, mint a Vodafone vagy az IBM Hungary.

A Process Solutions eddig is foglalkozott K+F tevékenységekkel, azonban a digitalizációs egység megalakulásával határozottan megnyílt a lehetőségek tárháza. Olyan fejlesztésekre tudunk most időt és erőforrást fordítani, amelyekről eddig csak elméleti síkon beszélhettünk” – monda el Sólyom Attila. „Célunk, hogy az innovatív megoldások megkönnyítsék a kollégák mindennapjait, hiszen az ismétlődő számviteli eljárások automatizálásával felszabadult időt hasznos és értékteremtő tevékenységekre szeretnénk inkább fordítani” – tette hozzá.
 
Habár napjainkban a cégek többségét foglalkoztatja a digitalizáció kérdése, külön szervezeti egységet még kevesen hoztak létre, pedig nemzetközi kutatásokból is kiderült, hogy a vállalatok számára ez kiemelt fontosságú kihívás. Az úgynevezett folyamatos könyvelés (continuous accounting) a számvitel olyan megközelítése, amely digitális technológiákat használ a számviteli információk láthatóságának, valós idejű hozzáférésének és költséghatékonyságának javítására.* A PS-nél az elsők között hivatottak képviselni ezt az irányt.
 
A digitális transzformációról szóló podcast itt érhető el, a PS Digitális blogja pedig itt olvasható.

*Forrás: MindK