8+1 tipp, hogy hidegben megfelelően gondoskodj az állataidról


Ősszel és télen nagyobb odafigyelést igényelnek a kedvenceink

A Noé Állatotthon szóvivője, Schneider Kinga megosztott néhány biztos tanácsot, nehogy megfeledkezünk a hideg beálltával arról, hogy a szeretett házi kedvenceinknek és a vadon élő állatoknak is extra törődésre van szüksége.



Az állatok védelme természetesen egész évben fontos feladat, de a hideg évszak beköszöntével még fontosabb lesz, hogy kedvenceinkről és a vadállományról gondoskodjunk. Idén 10. alkalommal, október elsején rendezték meg az Állatok Világnapját a NOÉ Állatotthonban. A Neftone Telecom és az állatotthon egésznapos, ingyenes rendezvényen rengetegen megfordultak: kicsik, nagyok, két-és négylábú látogatók egyaránt. A rendezvény egyik fő attrakciója Morzsi, a robotkutya volt, akivel hús-vér fajtársai is szívesen ismerkedtek.

Hogyan lehetünk ebben az állatokon? Nem kell nagy dolgokra gondolni, néhány apróság is rengeteget számít! Schneider Kinga, a NOÉ Állatotthon Alapítvány szóvivője adott néhány remek tippet az elinduláshoz.

A kullancsok nem alszanak téli álmot
A nyári kánikula elmúltával újra felélednek a kullancsok, a prevencióra ilyenkor nagyon oda kell figyelnünk! Ha kullancsot találsz az állat bundájában, azonnal (vagy legalább néhány órán belül) szedd ki – ezzel nagy eséllyel megelőzheted a fertőzéseket.

Bunda-kérdés
Érdemes kisállataink bundáját is megfelelően előkészíteni a télre, hiszen a szőrük az, ami elsősorban megvédheti őket a cudar időjárási viszonyok között! Ilyenkor már nem nyírjuk meg túlságosan a kutyákat, hagyjuk hosszabb fazonra!

Immunerősítők
Itt az idő felkészülni a hidegebb hónapokra: kutyáink-macskáink kondiját kicsit megerősíthetjük, sétáljunk sokat a kutyákat, a macskákat is levegőztessük, illetve a madártetetőket is rendbe rakhatjuk a téli szezonra!

Madáretetés okosan
Etetéskor figyeljünk arra, hogy csak télen szabad magokat kitenni szárnyas barátainknak, költési időszakban már tilos, mert a fiókok a magokat nem tudják megemészteni és éhen halhatnak. Ha elkezded egy helyre odaszoktatni a madarakat, akkor egész télen folytad az etetést, mert hozzászoknak a biztos táplálékforráshoz.

Mit ehetnek a madarak?
Fekete napraforgót, cirokmagot, kölest, fenyőmagot, lenmagot, muhart, diót, natúr mogyorót, fekete diót, szezámmagot, kukoricadarát, búzát, csipkebogyót, almát, körtét, sót, szat, szatrizt, szaft főt főt, marhafalan főlon túrót.

Meglepetés az avar alatt
Az avar a hamarosan elvermelő sündisznók egyik legnagyobb barátja, semmiképp se égessük el, hiszen szívesen behúzódnak ide a tüskés kisállatok!

Figyeljünk, mit eszik a kutya!
Kutyáinkra ősszel fokozottan oda kell figyelnünk, hiszen a lehullott dió és a szőlő, mazsola akár a halálukat is okozhatja!

Vadveszély az utakon
„ Az állatvilágba nem csak kiskedvencállományunk, de a hazai vad is beletartozik. Szarvasbőgési szezonban érdemes sokkal jobban odafigyelni az utakon, ráadásul sok faj idei kicsinye most válik önállóvá, ők még tapasztalatlanabbul közlekednek, valóban nem árt tehát az óvatosság ” – tanácsolja az állatvédő.

+1: Támogatás mobillal
Nyáron mutatta be izgalmas új kezdeményezését a Neftone Telecom. A mobilcég legújabb előfizetési szolgáltatásával, a Pettel projekttel bárki havi támogatással nyújtotti a nehéz sorsú állatokat- akár a Noés védenceket is.